| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Konto internetowe oprocentowane jak lokata

Konto internetowe oprocentowane jak lokata

Strategie wzrostu, komunikowane co rusz przez banki działające w Polsce, opierają się na trwałej budowie relacji z klientami. Stosunkowo najtrwalsza relacja pomiędzy instytucją finansową, a klientem budowana jest w oparciu o dwa produkty – konto osobiste oraz kredyt hipoteczny.

  • eKonto dostępne w mBanku, gdzie nie pobierane są opłaty za prowadzenie rachunku, darmowe jest również korzystanie z karty debetowej, 0 zł za krajowe przelewy wykonane przez Internet.
  • Konto z Lwem Direct prowadzone przez ING Bank Śląski, gdzie klient nie zapłaci nic za prowadzenie konta, przelewy przez Internet i telefon oraz wypłaty z bankomatów w Polsce. Jednocześnie za korzystanie z karty debetowej nie zostanie naliczona miesięczna opłata, w sytuacji gdy w ciągu miesiąca za pomocą karty zapłacimy za zakupy na sumę minimum 100 zł;
  • Konto Inteligo proponowane przez PKO Bank Polski, uległo od połowy maja br. gruntownej przebudowie. Wprowadzone zostały dwa bardzo korzystne z punktu widzeni.
  • MeritumKonto Zarabiające oferowane przez Meritum Bank, gdzie nie jest pobierana opłata za prowadzenie rachunku, darmowe są wszystkie krajowe przelewy, zaś oprocentowanie wynosi aż 5,5% dla kwot powyżej 10 000 zł!
  • Konto e-Direct w Volkswagen Bank Direct, gdzie darmowe jest prowadzenie rachunku, niepobierane są opłaty za realizację przelewów przez Internet oraz nic nie zapłacimy za wydanie karty debetowej;

Pomimo tego, że znakomita większość dostępnych obecnie w ofertach banków propozycji kont internetowych, oferuje oprocentowanie zgromadzonych nań środków na poziomie 0%, istnieje możliwość uzyskania ponadprzeciętnych zysków. Jak? Otóż w zestawie dodawanym, najczęściej bezpłatnie, do kont internetowych jest rachunek oszczędnościowy. Oto jak prezentuje się oferta kont oszczędnościowych poszczególnych banków:

  • Dla oferty dbNET oprocentowanie środków na rachunku oszczędnościowym wynosi 4,05% (dla pozostałych klientów jest ono o 0,2pp. Nniższe i wynosi 3,85%);
  • Dla oferty eKonta dostępnego w mBanku oprocentowanie środków na rachunku oszczędnościowym wynosi dla kwot do 50 000 zł 3%, powyżej 50 000 do 100 000 zł wynosi 3,2%, zaś dla kwot powyżej 100 000 zł już 3,85% (dla oferty eMax plus).
  • Dla oferty Konta z Lwem Direct ING Banku oprocentowanie środków na rachunku oszczędnościowym funkcjonującym pod nazwą OKO wynosi dla kwot poniżej 100 000 zł 3,25%, zaś od 100 000 zł wynosi o 0,25pp. więcej czyli 3,5% - dodatkowo w okresie od 15 czerwca do 15 września br. obowiązuje promocja w ramach której oprocentowanie podwyższone jest o 1,75 pp. (odpowiednio 5% i 5,25%);
  • Dla oferty Konta Inteligo oprocentowanie środków na rachunku oszczędnościowym wynosi dla kwot poniżej 10 000 zł 3,5%, od 10 000 do poniżej 20 000 zł wynosi 3,6%, od 20 000 do poniżej 50 000 zł wynosi 3,8%, od 50 000 do poniżej 100 000 zł wynosi 4,2%, od 100 000 do poniżej 200 000zł wynosi 4,3%, od 200 000 zł wynosi 4,5%.
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Piotr Mazurkiewicz

Partner – Senior Executive Search Consultant HRK S.A. /IRC Global Executive Search PartnersPosiada wieloletnie doświadczenie zawodowe, m.in. w branży finansowej i branży doradztwa personalnego. W latach 1998-2004 pracował dla szwajcarskich firm ubezpieczeniowych, m.in. na stanowiskach dyrektora regionalnego oraz dyrektora ds. rozwoju i szkoleń. Jako dyrektor departamentu szkoleń w dużej międzynarodowej organizacji stworzył i rozwinął system szkoleń dla kilku tysięcy przedstawicieli handlowych. Certyfikowany trener Insights Discovery. W swojej pracy zawodowej przeprowadził ponad 150 warsztatów z zakresu komunikacji, zarządzania, negocjacji i technik sprzedaży. W 2006 roku został partnerem zarządzającym HRK Financial Markets w HRK S.A. gdzie stworzył od podstaw zespół specjalizujący się w projektach rekrutacyjnych skierowanych do instytucji finansowych ze szczególnym uwzględnieniem rynku kapitałowego, od tego czasu miał okazję pracować dla ponad 120 klientów. Obecnie w HRK pozyskuje kandydatów na wysokie stanowiska dla wielu renomowanych instytucji finansowych i korporacji międzynarodowych oraz koordynuje realizację procesów rekrutacyjnych na stanowiska menedżerskie i eksperckie w obszarach: Banking & Insurance, Leasing & Financial Services, Legal & Profesional Services, FINANCE, SSC, BPO, HR, FMCG, RETAIL. Odpowiada za relacje z międzynarodową siecią IRC Global Executive Search Partners, nadzoruje Marketing, PR i innowacje.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK