| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Dodatkowe darmowe konta oszczędnościowe do rachunku

Dodatkowe darmowe konta oszczędnościowe do rachunku

Banki coraz dołączają do rachunków osobistych darmowe konta oszczędnościowe. Sprawdziliśmy, czy jest to opłacalne dla klienta.

Od początku roku trwa ostra walka banków o nasze konta osobiste. Spowodowane jest to wprowadzeniem rekomendacji ZBP o dobrych praktykach przy przenoszeniu rachunku z jednego banku do drugiego. Jedni obniżyli opłaty za prowadzenie kont, inni zaproponowali tanie konta z pakietami assistance. Część ofert zawiera w sobie również dodatkowe, darmowe konto oszczędnościowe. Pytanie czy warto skorzystać z promowanych pakietów jest więc jak najbardziej na czasie.

Niektóre z kont oszczędnościowych w ofercie pakietowej z kontem osobistym są przede wszystkim wyżej oprocentowane. Jako przykład możemy tutaj podać dbNET Konto Oszczędnościowe (równocześnie z rachunkiem dbNET – 4,25%, bez dbNET – 4,05%). W pakiecie Getin24 konto oszczędnościowe oprocentowane jest na 4,75% (4,00% założone osobno). Konta osobiste dbNET i Getin24 ROR są prowadzone bezpłatnie, darmowe są również przelewy. Zyskujemy więc nie tylko możliwość wysokiego oprocentowania swoich środków na rachunkach oszczędnościowych, ale również tanie konto osobiste. Jedyny istotny koszt, z którym musimy się liczyć, to wypłaty z bankomatów w Getin ROR – bezpłatne są jedynie bankomaty Euronet , w BZ WBK i eCard zapłacimy 0,99 zł za wypłatę gotówki, a w pozostałych bankomatach 2% wartości od transakcji, minimum 5 zł. Dochodzi do tego również opłata za kartę debetową, o ile nie wykonaliśmy transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł w danym miesiącu – opłata za kartę wynosi wówczas 5 zł.

Nie przepłacaj! Porównaj i wybierz najtańsze konto!

ING Bank Śląski oferuje możliwość prowadzenia Otwartego Konta Oszczędnościowego Direct. Jeśli klient posiada konto Direct, na które regularnie przelewane jest wynagrodzenie (minimum 2000 zł w skali 2 miesięcy), wówczas oprocentowanie konta wzrasta ze standardowych dla Otwartego Konta Oszczędnościowego 3,25% do 3,75% (dla kwot poniżej 100 000 zł).

Inteligo proponuje swój rachunek oszczędnościowy jedynie posiadaczom konta osobistego. Samo konto oszczędnościowe jest zdecydowanie atrakcyjnie oprocentowane – 4,50% w skali roku. Konto możemy założyć przez serwis WWW (zakładka „Moje rachunki” lub „Lokaty”) oraz telefonicznie poprzez rozmowę z konsultantem.

Porównanie wybranych kont oszczędnościowychw pakiecie z kontem osobistym       
Bank
nazwa konta osobistego
(nazwa konta oszczędnościowego)
Kosztprowadzenia konta osobistegoKosztprowadzenia konta oszczędnościowegoOprocentowanieśrodków na koncie oszczędnościowymCzykonto jest w pakiecie z kontem osobistym?
Deutsche Bank
dbNET
(dbNET Konto Oszczędnościowe)
0 PLN
0 PLN
4,25%
Tak
Getin Bank
Rachunek ROR
(Rachunek TOP)
0 PLN0 PLN4,75%
Tak
ING Bank Śląski
Konto z Lwem Direct
(Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct)
0 PLN
0 PLN
3,75%
Tak
InteligoKonto Inteligo
(rachunek oszczędnościowy)
4,99 PLN 
(opłata nie jest pobierana, jeśli średnie saldo rachunku wynosi więcejniż 99,99 zł )         
4,50%
Tak
mBank
eKONTO
(eMAX Plus)
0 PLN0 PLNod 3,79%do  4,90% Tak
(nieobowiązkowe)
Pekao SA
Eurokonta
(Rachunek oszczędnościowy "Dobry Zysk")
w zależnościod rodzaju konta
0 (patrzkoszt prowadzenia konta osobistego)
od 2,80 do 4%
Tak
Polbank EFG
Konto Samooszczędzające
0 PLN   
4,25%
Konto jestjednocześnie rachunkiem osobistym i oszczędzającym
Toyota Bank
Konto
osobiste
(Konto oszczędnościowe)
 0 PLN od 3,85% do 5,30%Tak

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

SANPRO

Doradztwo personalne, rekrutacja, organizacja zatrudnienia

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK