| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Warto wiedzieć > Ranking lokat bankowych - marzec 2010

Ranking lokat bankowych - marzec 2010

W marcu zaobserwować można coraz więcej zmian w oprocentowaniu lokat. Po stabilizacji w pierwszych tygodniach roku i obniżkach w lutym, pojawiły się pierwsze sygnały zmian na lepsze. Część banków nieznacznie obniża oprocentowanie, ale widać też zwiększającą się konkurencję o pieniądze klientów.

Podobnie jak przed miesiącem, najbardziej stabilne było oprocentowanie lokat we frankach. Tu nic się nie zmieniło. Za to dość nieoczekiwanie, po kilku miesiącach bezruchu, zaszło kilka zmian w przypadku funta brytyjskiego. Tu znowu widać było aktywność FM Banku ,i to w przypadku wszystkich terminów.

Wyraźnie widoczny spadek oprocentowania, sygnalizowany w naszym poprzednim rankingu z połowy lutego, okazał się zjawiskiem przejściowym. Obecna zwyżka nie jest jakimś pospolitym ruszeniem banków na łowy po pieniądze klientów, ani zapowiedzią kolejnej odsłony odsetkowej wojny. Jest jednak wyraźna i ma związek z planami banków zwiększenia aktywności kredytowej. Dynamika liczby i wartości udzielanych kredytów będzie miała prawdopodobnie bardziej trwały charakter w związku z poprawą sytuacji w gospodarce. Można się więc spodziewać, że i atrakcyjność lokat będzie się powoli zwiększać. Na korzyść tej formy oszczędzania działać też będzie obniżająca się inflacja. „Zżerać” będzie mniejszą część zarobku, osiągniętego z odsetek. W lutym, po raz pierwszy od wielu miesięcy obniżyła się w bardziej zdecydowany sposób do 2,9 proc. W kolejnych miesiącach ma być jeszcze niższa. Niestety pod koniec roku znów może się zwiększyć. Wówczas jednak będziemy mieć prawdopodobnie wyższe stopy, a więc kolejny argument, za podniesieniem oprocentowania.

Źródło danych: Oprocentowanielokat.pl

Powyższy tekst jest wyrazem osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja do podejmowania jakichkolwiek decyzji związanych z opisywaną tematyką. Jakiekolwiek decyzje podjęte na podstawie powyższego tekstu podejmowane są na własną odpowiedzialność.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria klasyfikacyjna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK