| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Konto z prezentem - czy warto takie wybrać?

Konto z prezentem - czy warto takie wybrać?

Szereg banków oferuję konto z prezentem. Może to być premia pieniężna lub gadżet. Czy na pewno prezenty od banków dostajemy za darmo?

Lokata z tabletem dla klienta indywidualnego

Klienci indywidualni mogą w Idea Banku  otrzymać tablet w zamian za założenie lokaty. Prezent (Samsung Galaxy Tab 2 7.0 za symboliczną „złotówkę + VAT”) ten nie jest niestety dodawany do każdej lokaty. Osoby chcące oprócz odsetek otrzymać jeszcze taki gadżet muszą skorzystać z produktu o nazwie „Lokaty za tablety”. Lokatę tę można założyć na 2, 4 lub 10 lat. Minimalna wpłata na lokatę uzależniona jest od długości okresu umownego i wynosi: 55 000 zł lub 28 000 zł dla okresu 2-letniego, 14 000 zł dla okresu 4-letniego i 5 000 zł dla okresu 10 lat. Oprocentowanie? Podzielone jest na dwa okresy. W pierwszym (trwającym od 3 do 36 miesięcy) wynosi ono 0,1%, a w drugim 4,5% w skali roku (dla lokaty 24-miesięcznej); 4% w skali roku (dla lokaty 36-miesięcznej) i 3% w skali roku (dla lokaty 120-miesięcznej). Słowem, nic nadzwyczajnego. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w pierwszym okresie tak naprawdę tracimy na lokacie… Osoba, która zerwie umowę lokaty w  pierwszym okresie jej trwania będzie zobowiązana do zapłaty pełnej ceny tabletu.

A może premia od banku?

Niektóre banki kuszą swoich klientów premiami, których wysokość uzależniona jest od wielkości miesięcznych wpływów na konto lub premiami za płatności kartą wydaną do rachunku, czy – opisywanym przez TotalMoney.pl – moneybackiem.

Do tej pierwszej grupy należy Bank BGŻ, w którym  można zyskać nawet 600 zł rocznie. Wymagania? Regularne wypływy na konto (min. 300 zł miesięcznie) i płacenie kartą do konta (min. 300 zł miesięcznie). Z kolei w mBank zwraca 2 zł za każdą płatność kartą (maksymalnie 30 zł miesięcznie). Osoby, które założą eKONTO i zechcą skorzystać z promocji otrzymują także 60 zł premii za otwarcie konta oraz mogą liczyć na dodatkowy bonus w wysokości 50% premii. Jest on przyznawany jeżeli posiadacz rachunku dokona płatności kartą w kwocie 250 zł (klienci do 27 roku życia) lub 500 zł (klienci w wieku pow. 27 roku życia) miesięcznie. Warunek? Miesięczne wpływy na konto w wysokości co najmniej 1 000 zł. Ofertę mBanku przebił Bank Zachodni WBK. Osobom, które dotychczas nie były jego klientami i w okresie trwania promocji (tj. do 10 maja 2013 r.) założą Konto Godne Polecenia mogą otrzymać nagrody pieniężne o łącznej wartości 700 zł. Składa się  na nie: 10 nagród po maksymalnie 50 zł miesięcznie i nagroda dodatkowa – 200 zł. Warunki? 50 zł miesięcznie wypłacane jest po łącznym spełnieniu trzech warunków: zapewnieniu wpływu na Konto Godne Polecenia w wysokości minimum 1000 zł, wykonaniu transakcje bezgotówkową kartą lub naklejką zbliżeniową wydaną do konta na łączną kwotę min. 300 zł i zrealizowaniu minimum trzech przelewów za pomocą bankowości elektronicznej. Nagroda dodatkowa wypłacana jest zaś jeżeli posiadacz Konta Godnego Polecenia oprócz wykonania wymienionych powyżej warunków, zrealizuje także co najmniej jedno polecenie zapłaty.

Konto osobiste bez opłat? Porównaj ofertę i wybierz najlepsze!

Jak widać banki prześcigają się w sposobach na przyciągnięcie klienta. Nie zawsze  jednak oferowane przez nie prezenty (czy to rzeczowe, czy pieniężne) są dla klienta korzystne. Dlatego też zanim zdecydujemy się na skorzystanie z konkretnej oferty warto dokładnie zapoznać się z jej warunkami, zawartymi w regulaminie promocji, aby nie kupować kota w worku. Może się bowiem zdarzyć, że za pozornie darmowy gadżet przyjdzie nam słono zapłaci.

Zobacz: Jakie konto dla dwuletniej firmy?

Autor: TotalMoney.pl

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

topFX.pl

Portal. Platforma walutowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK