| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Które konta oszczędnościowe były najwyżej oprocentowane w czerwcu 2011?

Które konta oszczędnościowe były najwyżej oprocentowane w czerwcu 2011?

Eksperci oczekują, że czterokrotne podwyżki stóp procentowych, jakie miały miejsce w tym roku, przełożą się na wzrost oprocentowania depozytów. Czy tak dzieje się w rzeczywistości? Przyjrzyjmy się najlepszym ofertom kont oszczędnościowych.

Aż 9 propozycji kont oszczędnościowych, które znalazły się w czołowej dziesiątce rankingu, udostępnia formułę dziennej kapitalizacji przy naliczaniu odsetek. Jest to o tyle istotne, że umożliwia uniknięcie płacenia tzw. podatku Belki, czyli zwiększa nasze zyski z inwestycji. Planowana przez rząd od początku 2012 r. nowelizacja prawa podatkowego, prawdopodobnie „ukróci” ten proceder. Póki co, kapitalizacja dzienna święci swoje tryumfy. Kto z nas, mogąc zarobić w sposób pewny, bez ryzyka, wybrałby tą drugą możliwość, bez dziennego naliczania odsetek?

Kto sprawdza, ten ma zyski. Sprawdź gdzie zarobisz na koncie oszczędnościowym!

Od ponad pół roku, czyli od listopada 2010, pozycję lidera rankingu kont oszczędnościowych dla zdeponowanej sumy 10 000 zł zajmuje bank, który ostatnio zmienił nieznacznie swoją nazwę, czyli BNP Paribas Bank Polska. Udostępnia on swoim klientom „Konto WIĘCEJ oszczędnościowe”, z gwarantowanym najwyższym oprocentowaniem, wynoszącym aż 5,8% w skali roku.

Na drugim miejscu uplasowała się oferta banku Polbank EFG z „Rachunkiem Mocno Oszczędzającym”, umożliwiającym osiągnięcie zysku na poziomie 4,75% rocznie. Na najniższym stopniu podium czerwcowego rankingu kont oszczędnościowych znalazło się „MeritumKonto Silnie Zarabiające”, dostępne w Meritum Banku, z oprocentowaniem na poziomie 4,3%. Ponownie podkreślić należy fakt, że pierwsze trzy oferty w zestawieniu to konta oszczędnościowe z kapitalizacją dzienną.

Warto w tym miejscu wspomnieć o najnowszej propozycji depozytowej Kredyt Banku, reklamowanej przez duet Mann i Materna ROR. Oprocentowanie sięga w tym przypadku rekordowych 7% rocznie, jednak jest ono ograniczone dla kwoty do 3 000 zł. Dla wyższych sum wynosi ono 0%. Jednak inflacja na poziomie 5% powoduje, że tylko propozycja BNP Paribas Bank Polska wygeneruje nam realny zysk. Pozostali oferenci umożliwią jedynie zminimalizowanie straty wartości pieniądza w czasie.

Najlepsze konta oszczędnościowe na rynku – w jednym miejscu!

Najnowsze oferty specjalne banków, w zakresie kont oszczędnościowych, reklamowane są m.in. przez BNP Paribas Bank Polska oraz bank BPH. W komunikacji atrybuty ofert kont oszczędnościowych są jednak tylko jednym z elementów pakietu – obok ROR, a często również pożyczki gotówkowej. Z punktu widzenia instytucji finansowych jest to o tyle istotne, że w ten sposób chcą one zwiększyć lojalność klienta i w większym stopniu przywiązać go do siebie. Jest to jednak o tyle ryzykowna zagrywka, że klienci cenią sobie swobodę wyboru, dlatego często przechodzą do tego banku, który oferuje w danym momencie najkorzystniejsze usługi.

Skuteczniejszym sposobem na pozyskanie nowych użytkowników wydaje się umożliwienie klientom pewności zachowania wysokiego poziomu oprocentowania w dłuższym horyzoncie czasowym –przykładowo tak zrobił zwycięzca czerwcowego rankingu, BNP Paribas Bank Polska, gwarantując niezmienność odsetek.

Eksperci TotalMoney.pl

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Maciej Fornalczyk (CEO)

Partner Założyciel, COMPER

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK