| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Rachunki i konta oszczędnościowe > Rachunki osobiste w Nordea Bank

Rachunki osobiste w Nordea Bank

Nordea Bank Polska zaistniał na polskim rynku w 2001 roku. Oferuje swoim klientom aż cztery rodzaje zróżnicowanych rachunków osobistych – Nordea (podstawowy rachunek oferowany przez bank), Nordea Spektrum (nowoczesne konto internetowe), Nordea Progres (konto oszczędnościowe) oraz Nordea Waluta (jak sama nazwa wskazuje – konto walutowe).
Oprócz tego bank stosuje również program lojalnościowy Nordea Benefit, gdzie poszczególne grupy klientów uzyskują korzyści w postaci obniżenia niektórych opłat i prowizji oraz korzystniejszego oprocentowania.

Przede wszystkim wszystkie rachunki osobiste są otwierane bezpłatnie. Nie pobierane są również opłaty za ich prowadzenie za wyjątkiem konta Nordea. Nie mają także opłat za dostęp do kanałów komunikacji – systemu bankowości elektronicznej, telefonicznej, WAP i SMS. 

W przypadku kont Nordea możemy również korzystać za darmo z bankomatów grupy Nordea w Polsce i za granicą oraz Banku Zachodniego WBK i sieci eCard w kraju. Do tego należy doliczyć możliwość dwukrotnego w miesiącu, darmowego skorzystania z sieci Euronet.
Jeszcze lepiej sprawa ma się z rachunkiem Nordea Spektrum – w jego przypadku możemy korzystać ze wszystkich bankomatów krajowych bez ograniczeń i nie zapłacimy za to ani grosza!

Są jednak i słabsze strony oferty rachunków oszczędnościowo – rozliczeniowych Nordei. Należą do nich:

  • w przypadku Nordea: opłaty za przelewy do innych banków, opłata za korzystanie z bankomatów obcych;
  • w przypadku Nordea Spektrum: opłata miesięczna za użytkowanie karty;
  • w obydwu przypadkach: dość drogie opłaty za korzystanie z bankomatów za granicą (3%, min. 15 zł).

Darmowe przelewy internetowe, brak opłat za korzystanie z wszystkich bankomatów w kraju, i bezpłatne powiadomienia o rachunku przez SMSy – to tylko część zalet jednego z najlepszych dostępnych w Polsce kont internetowych – Nordea Spektrum. W ostatnim czasie oferta ta przebojem zdobywa najwyższe lokaty w kolejnych rankingach rachunków oszczędnościowo – rozliczeniowych. Nic dziwnego – jej słabe strony w porównaniu do zalet są niemal niezauważalne. 

Nordea Progres to konto oszczędnościowe, w którym oprocentowanie zależy od grupy klientów, w której się znajdujemy (program lojalnościowy Nordea Benefit) i kwoty, jaką zdeponujemy na rachunku. Waha się od 2% dla kwoty do 4 999 zł do 3% dla kwot powyżej 50 000 zł (Klient Brązowy). Charakteryzuje się stosunkowo tanimi przelewami z konta na inne rachunki (0,2% min. 10 zł od drugiej dyspozycji wycofania środków, pierwsza - bezpłatna) i stałym, bezpłatnym dostępem do rachunku przez wszystkie kanały komunikacji. Określają go również jasne, przejrzyste warunki programu lojalnościowego, co niestety, nie jest częstą praktyką w polskich instytucjach. Słabą stroną oferty jest stosunkowo niskie oprocentowanie w stosunku do konkurencji.

Trzeba przyznać, że Nordea Bank postarał się o zadowolenie nawet najbardziej wybrednych klientów. Słabszą stroną, nad którą bank powinien popracować, jest oprocentowanie konta oszczędnościowego. Nadrabia jednak swoją ofertą konta Spektrum, które w znacznej części jest naprawdę darmowe.
Dodając do tego kompetentną i sympatyczną obsługę klienta, błyskawiczny dostęp do środków pieniężnych przez wiele kanałów komunikacji i nowoczesny system obsługi elektronicznej o najlepszych zabezpieczeniach jest to oferta z pewnością godna rozważenia.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Siwek

Specjalista Home broker

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK