| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Lokaty > Lokaty strukturyzowane > Produkty strukturyzowane z dobrymi wynikami w I pół. 2010

Produkty strukturyzowane z dobrymi wynikami w I pół. 2010

Po pierwszym półroczu 2010 roku Ci, którzy zainwestowali w produkty strukturyzowane, mogli cieszyć się zyskami. Najlepsze ze struktur osiągnęły stopę zwrotu w wysokości prawie 20 proc. Z kolei średnia stopa zwrotu wyniosła ponad 4,3 proc. w skali roku.

W najbliższych miesiącach nadal będą kończyć się struktury oparte na indeksach giełdowych, które rozpoczęły się w okresach spadków i będą dawać dobre wyniki. Uspokoiła się trochę sytuacja na rynku walutowym, zatem krótkoterminowe struktury oparte na walutach wkrótce znów zaczną przynosić zyski.

Złą wiadomością jest za to fakt, że w ciągu najbliższego roku zaczną zapadać produkty oparte na tajemniczych strategiach przygotowywanych przez zachodnie banki inwestycyjne, tzw. „blackboxach”. Są to indeksy i strategie oparte na wielu rynkach (np. akcji, surowców, nieruchomości itd), których celem jest przynoszenie dodatnich stóp zwrotu w każdych warunkach. Jednak większość z nich się nie sprawdza i banki będą miały problem z wytłumaczeniem się przed klientami, dlaczego coś, co miało zawsze zarabiać, nie zarobiło w ogóle.

Jednym z istotnych problemów rynku struktur nadal jest brak informacji. Wszyscy chętnie chwalą się małymi sukcesami, ale niektóre banki nie udzielają informacji pozwalającej na ocenienie ogółu ich poczynań na rynku produktów strukturyzowanych. Poza otwartym na komunikację Wealth Solutions, trudno współpracuje się także z małymi butikami inwestycyjnymi, które nie będąc bankami, nie mają praktycznie żadnych obowiązków informacyjnych.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Artur Zych

Finansowanie dla firm - kredyty, leasing, faktoring.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK