| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Samochód w leasingu > Flota samochodowa – przewidywalność poziomu wydatków

Flota samochodowa – przewidywalność poziomu wydatków

W warunkach kryzysu istotną kwestią staje się przewidywalność poziomu wydatków. Firma CFM bierze na siebie wszystkie ryzyka (w tym również utraty wartości pojazdów), związane ze zmianami cen usług i części zamiennych. Pozwala to zaplanować stabilny budżet na 3-4 lata.

Dostawca usług odpowiada m.in. za prawidłowe funkcjonowanie floty, a klient może skupić się na rozwoju własnego biznesu.

Kolejnym zagadnieniem jest dostęp do narzędzi systemowych, które nie są stosowane w działalności podstawowej klienta, np. flotowe ubezpieczenia, systemy raportowania w zakresie e-business/e-commerce, rozliczenia na podstawie e-faktur czy narzędzia polityki zarządzania ryzykiem oraz odpowiedzialności społecznej i ekologii.

Polecamy: Czy warto inwestować w auta pokontraktowe

Outsourcing jest przyszłością firmowych flot. Recesja może ten proces zahamować, jednak z całą pewnością go nie zatrzyma. Wskazują na to wieloletnie doświadczenia branż czołowych krajów europejskich - segment usług CFM systematycznie rośnie, kosztem tradycyjnego kredytowania i samodzielnego zarządzania flotą przez fleet managera.

Usługi CFM są również najbardziej zaawansowanym i kompleksowym sposobem nabycia i administrowania firmową flotą.

Polecamy: Jakie korzyści dają karty paliwowe

Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP)

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Welsyng

Radca prawny i doradca podatkowy. Prowadzi swoją kancelarię w Warszawie, specjalizuje się w kompleksowej obsłudze podatkowo-księgowej firm i innych podatników. Autorka kilkuset publikacji o tematyce podatkowej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »