| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | WIDEOAKADEMIA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Samochód w leasingu > Czy warto inwestować w auta pokontraktowe

Czy warto inwestować w auta pokontraktowe

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i szukasz możliwości zakupu sprawdzonego auta powinieneś zwracać uwagę na kilka możliwych źródeł potencjalnego zakupu. Jednym z nich jest nabycie auta poleasingowego od firmy leasingowej.

Podstawową zasadą, którą powinien kierować się klient kupujący samochód używany jest pewne źródło pochodzenia samochodu. Dotychczas tego typ aut można było szukać w komisach, na giełdach lub u prywatnych sprzedawców. Coraz popularniejszym źródłem aut „z drugiej ręki” stają się również firmy leasingowe, który dysponują parkami aut pokontraktowych. Opcja ta obejmuje samochody eksploatowane przez firmy w trakcie trwania kontraktu na wynajem długoterminowy.

Auta pokontraktowe trafiają do ponownej sprzedaży zwykle po 3-4 latach od daty produkcji. Posiadają udokumentowaną historię napraw i przeglądów. Dzięki temu, że zarządzane są przez specjalistyczne firmy leasingowe, przechodzą obowiązkowe przeglądy i ewentualne naprawy w autoryzowanych stacjach obsługi. 

Polecamy: serwis Mała firma

Wszelkie awarie, usterki, wizyty w serwisie, wymiany części są zapisywane w historii serwisowej pojazdu w informatycznym systemie zarządzania flotą. Obecnie obserwuje się również zmiany w kulturze jazdy i świadomości kierowców.

Duże firmy, które korzystają z usług wynajmu długoterminowego coraz częściej propagują pozytywną politykę flotową i uczą kierowców, jak dbać o samochody wykorzystywane w codziennej pracy.

W przypadku odsprzedaży takiego auta na rynku, firma leasingowa każdy egzemplarz przygotowuje do sprzedaży, kierując go na przegląd, likwidując ewentualne uszkodzenia i ubytki kosmetyczne.

Polecamy: Jak założyć własną firmę

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Igor Bąkowski

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »