| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Informacje podstawowe > Ubezpieczenie floty samochodowej

Ubezpieczenie floty samochodowej

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych rozwija się wbrew kryzysowi. Pojawiają się nowe programy dotyczące kompleksowej obsługi flot samochodowych. Jednym z nich jest produkt, który oprócz podstawowych zadań, ma ułatwić firmom znalezienie oszczędności oraz odciążyć fleet menagerów z części obowiązków.

Dodatkowo, BIK Brokers oddaje do użytku serwis likwidacji szkód – dotychczas oferowany wyłącznie firmom car fleet management.

- Oznacza to, że klient flotowy korzysta m.in., z pomocy drogowej z miejsca kolizji do serwisu, zgłoszenia przez brokera szkody do towarzystwa ubezpieczeniowego, przejęcia przez brokera wszelkich kontaktów z zakładami ubezpieczeń, obsługi oględzin pojazdu, koordynacji procesu naprawy pojazdu oraz fachowej obsługi roszczeń finansowych względem towarzystw ubezpieczeniowych – dodaje dyrektor handlowy.

Oferta obejmuje także korzystanie z telefonicznego zgłaszania szkód komunikacyjnych. Wszyscy użytkownicy pojazdów otrzymują bezpłatnie karty assistance z dedykowanym numerem telefonu, czynnym 365 dni w roku 24 godziny na dobę. Manager floty jest na bieżąco informowany o stanie procesu likwidacji w poszczególnych szkodach.

Jeśli likwidacja szkód w poprzednich latach nie przebiegała sprawnie, broker szuka przyczyn. Kiedy je znajdzie, doradza jak w przyszłości unikać zdarzeń, które zakłócają proces likwidacji szkody i narażają firmę na straty. W praktyce poszczególne opcje programu oferowanego przez BIK Brokers, ułatwiają pracę menagera floty.

- Odciążamy go w znaczącej części trudnych obowiązków. Dzięki temu fleet menager może szukać oszczędności w innych obszarach codziennej obsługi floty pojazdów, a co za tym idzie może zminimalizować koszty ubezpieczeń w skali roku – podsumowuje Artur Zych.

Dodatkową usługą nowego produktu jest budowanie przez BIK Brokers programów prewencyjnych oraz pozyskiwanie środków z zakładów ubezpieczeń na poprawę bezpieczeństwa kierowców. Dzięki temu, firmy mogą obniżyć wskaźnik szkodowości pojazdów flotowych, a w efekcie zredukować budżety ubezpieczeniowe.

Polecamy: Umowa leasingu - porada

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Mazur

Kancelaria Prawa Pracy Wojciech Mazur

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »