| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Informacje podstawowe > Wybór przedmiotu leasingu

Wybór przedmiotu leasingu

Nie każda firma leasingowa będzie mogła sfinansować inwestycje firmy. Stawiają one różne wymagania tym którzy będą chcieli skorzystać z ich usług. Warto jest zatem już na wstępie zrobić rozpoznanie, która firma kieruje swoją ofertę do dużych przedsiębiorstw, a która stosuje uproszczone procedury.

Większość firm leasingowych chętnie finansuje pojazdy zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe, a także popularne maszyny i urządzenia. Należy pamiętać, że część z nich nie

podpisze umowy leasingu na sprzęt, który nie jest w ich kręgu zainteresowania (może to dotyczyć np. maszyn do obróbki drewna, urządzeń piekarniczych czy sprzętu wyprodukowanego w krajach azjatyckich).

Jan Kukliński, doradca Nova Finance zaznacza, że nie każda firma sfinansuje planowaną przez nas inwestycję. Wśród ewentualnych przeszkód wymienia specyficzną sytuację przedsiębiorcy lub politykę niefiansowania danej inwestycji.

Polecamy: Umowa leasingu - porada

Wybór przedmiotu leasingu

Czasami wybór przedmiotu leasingu jest najdłuższym etapem we współpracy między leasingobiorcą a leasingodawcą.

Eksperci Nova Finance, firmy działającej w segmencie doradztwa leasingowego zaznaczają, że z punktu widzenia firmy, jako przyszłego finansującego szczegółowa informacja o sprzęcie jest bardzo ważna. Nie można zatem rozpocząć procedury leasingowej, jeśli nie wiadomo do jest przedmiotem leasingu.

Z kolei po przedstawieniu szczegółów nowego zakupu czyli rodzaju, ceny, dostawcy, a także sytuacji finansowej i prawnej firmy, leasingodawca może wydać wstępną decyzję o sfinansowaniu tego przedsięwzięcia.

Dzięki temu można poznać maksymalną wartość sprzętu, jaki będzie mogła finansować dana firma leasingowa. Pomoże to także uniknąć sytuacji, w której leasingodawca odmawia sfinansowania sprzętu, który np. już czeka na odbiór.

Polecamy: Czym jest leasing zwrotny samochodów?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Diana Renata Bożek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK