| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Informacje podstawowe > Wybór przedmiotu leasingu

Wybór przedmiotu leasingu

Nie każda firma leasingowa będzie mogła sfinansować inwestycje firmy. Stawiają one różne wymagania tym którzy będą chcieli skorzystać z ich usług. Warto jest zatem już na wstępie zrobić rozpoznanie, która firma kieruje swoją ofertę do dużych przedsiębiorstw, a która stosuje uproszczone procedury.

Większość firm leasingowych chętnie finansuje pojazdy zarówno samochody osobowe, jak i ciężarowe, a także popularne maszyny i urządzenia. Należy pamiętać, że część z nich nie

podpisze umowy leasingu na sprzęt, który nie jest w ich kręgu zainteresowania (może to dotyczyć np. maszyn do obróbki drewna, urządzeń piekarniczych czy sprzętu wyprodukowanego w krajach azjatyckich).

Jan Kukliński, doradca Nova Finance zaznacza, że nie każda firma sfinansuje planowaną przez nas inwestycję. Wśród ewentualnych przeszkód wymienia specyficzną sytuację przedsiębiorcy lub politykę niefiansowania danej inwestycji.

Polecamy: Umowa leasingu - porada

Wybór przedmiotu leasingu

Czasami wybór przedmiotu leasingu jest najdłuższym etapem we współpracy między leasingobiorcą a leasingodawcą.

Eksperci Nova Finance, firmy działającej w segmencie doradztwa leasingowego zaznaczają, że z punktu widzenia firmy, jako przyszłego finansującego szczegółowa informacja o sprzęcie jest bardzo ważna. Nie można zatem rozpocząć procedury leasingowej, jeśli nie wiadomo do jest przedmiotem leasingu.

Z kolei po przedstawieniu szczegółów nowego zakupu czyli rodzaju, ceny, dostawcy, a także sytuacji finansowej i prawnej firmy, leasingodawca może wydać wstępną decyzję o sfinansowaniu tego przedsięwzięcia.

Dzięki temu można poznać maksymalną wartość sprzętu, jaki będzie mogła finansować dana firma leasingowa. Pomoże to także uniknąć sytuacji, w której leasingodawca odmawia sfinansowania sprzętu, który np. już czeka na odbiór.

Polecamy: Czym jest leasing zwrotny samochodów?

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Koralewski

Aplikant radcowski, ekspert w dziedzinie prawa handlowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK