| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Informacje podstawowe > Co może być przedmiotem leasingu

Co może być przedmiotem leasingu

Generalnie przedmiotem leasingu może być wszystko. Wszystko to, co jest przydatne do prowadzenia biznesu. Ekspert podpowiada, co może być przedmiotem leasingu.

Można wziąć w leasing oczywiście środki transportu, samochody o różnym przeznaczeniu od aut dla przedstawicieli handlowych po luksusowe limuzyny dla zarządów. Od ciągników siodłowych po specjalistyczne naczepy.

Można wyleasingować kreskę pionową, obcinarkę kurzych łapek, ćwiekarkę do czubów, generator dymu czy też całą masę specjalistycznych maszyn i urządzeń, których nazwy u niezorientowanych często budzą uśmiech.

Specjalizacja firm leasingowych

Problemem jest jednak to, że nie wszystkie firmy leasingowe leasingują wszystko. Część spośród firm leasingowych specjalizuje się w różnych segmentach rynku.

Oczywiście z wzięciem w leasing samochodu osobowego nie powinno być problemu w prawie wszystkich firmach leasingowych, to jednak bardziej specjalistyczny sprzęt może zrodzić problemy z finansowaniem po stronie firmy leasingowej.

Polecamy: Jakie tajemnice kryją firmy leasingowe?

Są firmy, które specjalizują się w leasingowaniu sprzętu medycznego, inne chętnie leasingują maszyny rolnicze czy sprzęt komputerowy. Są firmy, które leasingują tylko obrabiarki, inne są zainteresowane tylko bardzo dużymi projektami przemysłowymi.

Co więcej, często polityka „sprzętowa” firm leasingowych często się zmienia nadążając za tym co się dzieje w gospodarce. Na przykład pogorszenie się koniunktury w transporcie automatycznie zmniejsza „entuzjazm” dla leasingowania ciągników siodłowych i naczep.

Generalnie zawsze trzeba wybrać firmę, która specjalizuje się w leasingu danego rodzaju sprzętu lub firmę uniwersalną leasingując szeroki zakres sprzętu. Skąd tą wiedzę czerpać? Pomocne są strony www firm leasingowych, telefony wykonane do lokalnych oddziałów bądź firmy zajmujące się pośrednictwem w zawieraniu umów leasingowych.

Bezpieczny sprzęt i sprawdzony klient

Firmy leasingowe różnią się filozofią podejścia do biznesu leasingowego. Zdecydowana większość leasinguje tylko bezpieczny dla nich sprzęt (za bezpieczny sprzęt uważa się sprzęt cechujący się dużym płynnym rynkiem i niską utratą wartości w czasie trwania umowy leasingowej).

Pozostałe w swej polityce kierują się oceną kondycji ekonomicznej kontrahenta, czyli dla klienta, którego ocenią pozytywnie są w stanie wyleasingować każdy sprzęt.

Generalizując jeżeli usłyszą Państwo w firmie leasingowej: „tego nie da się wyleasingować” tak naprawdę usłyszeli Państwo „tego się nie da wyleasingować w tej firmie” . Pozostaje poszukać innej, dla której to nie sprzęt będzie problemem.

Polecamy: Czy leasingiem można sfinansować rozpoczęcie działalności?

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Monika Kantowicz-Gdańska

Konsultant, certyfikowany trener, audytor. Ekspert z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie zarządzania zasobami ludzkimi. Zajmuje się w szczególności rozwojem menedżerów oraz badaniem opinii pracowników i doradztwem w zakresie doskonalenia organizacji. Od początku swojej kariery zawodowej pracuje z najwyższą kadrą zarządzającą oraz menedżerami różnych szczebli - zarówno w wymiarze grupowym, jak i indywidualnym. Koncentruje się na kluczowych wyzwaniach i buduje na pozytywach. Rozwija miękkie kompetencje, a w szczególności umiejętności komunikacyjne. Jest inspiratorką autorefleksji i orędowniczką dialogu. Uczy menedżerów, jak skutecznie budować zaangażowanie i przełamywać opory pracowników wobec zmian. Jako niezależny konsultant i trener pracuje od 2006 roku. Zrealizowała liczne projekty doradcze i rozwojowe dla firm z wielu branż oraz instytucji publicznych. Prowadzi warsztaty, szkolenia i wykłady z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi oraz PR (kształtowanie wizerunku pracodawcy, komunikacja menedżerska, komunikacja wewnętrzna w organizacji, zarządzanie talentami, zarzadzanie wiedzą i inne obszary tematyczne). Projektuje programy rozwojowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK