| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Informacje podstawowe > Więcej niż leasing, czyli wynajem długoterminowy

Więcej niż leasing, czyli wynajem długoterminowy

Wynajem długoterminowy (Full Service Leasing, FSL) jest jedną z najbardziej dynamicznych usług finansowych, zarówno w sensie rozwoju rynkowego, jak i możliwości, jakie daje klientom. Jest to bowiem połączenie klasycznego finansowania pojazdu poprzez leasing (ze wszystkimi korzyściami podatkowymi) z szeregiem opcji serwisowych.

Usługa ta ułatwia przedsiębiorstwom kontrolę i analizę kosztów eksploatacji flot pojazdów, co umożliwia uzyskiwanie realnych oszczędności. Wynajem długoterminowy to rzeczywista wygoda dla przedsiębiorcy. Firma zewnętrzna specjalizująca się w wynajmie przejmuje bowiem na siebie wszelkie procesy związane z administracją floty i jej serwisem. Użytkownicy pojazdów nie muszą martwić się o swój pojazd - pełną opiekę nad samochodem sprawuje bowiem wyspecjalizowany partner.

Zawarcie każdego kontraktu rozpoczyna specjalistyczne doradztwo w zakresie wyboru marki, modelu oraz strategii zakupowej. Dziś przedsiębiorcy mają do wyboru obok finansowania zakupu samochodów szerokie menu usług. Wśród nich jest oczywiście serwis mechaniczny pojazdów w pełnym zakresie (gwarancyjny i pogwarancyjny) oraz serwis opon (zakup, serwis, wymiana wraz z przechowaniem). 

Polecamy: Leasing, czyli używać zamiast posiadać

Standardem jest również samochód zastępczy w razie awarii lub szkody komunikacyjnej. Firma świadcząca usługi wynajmu długoterminowego gwarantuje również zarządzanie całością procesu likwidacji szkód komunikacyjnych, co odciążą administrację klientów oraz oferuje wsparcie logistyczne - dostawy samochodów w systemie door–to–door.

W pakiecie usług, które stanowią dla przedsiębiorcy atut typowo administracyjny znajdują się również: zbiorcze faktury obsługiwanej floty, raporty menedżerskie (przebiegi, paliwa, koszty serwisu, szkodowość) czy programy on-line do obsługi flot.

Full service leasing to korzystne rozwiązanie biznesowe, które pozwala istotnie zredukować koszty. Klient może bowiem wszelkie środki finansowe, jakimi gospodaruje, zainwestować w główne gałęzie działalności, stwarzając przy tym możliwość osiągnięcia dodatkowych zysków. Niskie opłaty inicjalne, rozłożone w czasie koszty - w przeciwieństwie do jednorazowych dużych wydatków związanych z zakupem - korzystnie wpływają na zachowanie płynności finansowej klienta decydującego się na wynajem długoterminowy.

Polecamy: Jakie formy leasingu są dopuszczalne

Czytaj także

Ekspert:

Grzegorz Czarnecki

Dyrektor Ds. Sprzedaży Korporacyjnej Masterlease Polska

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Więcej niż leasing, czyli wynajem długoterminowy
Więcej niż leasing, czyli wynajem długoterminowy

e-wydanie Dziennika Gazety Prawnej276.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

dr Arletta Bolesta

Adwokat kościelny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK