| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Leasing > Informacje podstawowe > Leasing krok po kroku: złożenie wniosku o finansowanie

Leasing krok po kroku: złożenie wniosku o finansowanie

Komplet wymaganych dokumentów może bardzo się różnić w zależności od firmy leasingowej. Głównie różnice wynikają z sytuacji finansowej firmy, która stara się o finansowanie, historii jej działalności, a także dotyczy to samego sprzętu i jego wartości.

W większości przypadków potrzebne są dokumenty założycielskie firmy (NIP, REGON, KRS lub EDG) i finansowe, to znaczy dokumenty roczne i okresowe wyniki finansowe firmy. Ponadto potrzebne są także dowody tożsamości osób upoważnionych do zaciągania zobowiązań.

Finansujący może poprosić również o przedstawienie zaświadczeń z ZUS, Urzędu Skarbowego i opinii z banków prowadzących rachunki osoby starającej się o finansowanie. Niemal każda firma leasingowa prosi o wypełnienie wniosków o zawarcie umowy leasingu, w których należy podać informacje dotyczące prowadzenia działalności. Zdarza się też, że firma prosi o podanie informacji, która dotyczy osobistego majątku oraz źródeł jego finansowania.

Polecamy: Czy przedmiot leasingu operacyjnego może być zlicytowany

Jan Kukliński dodaje, że w niestandardowych przypadkach finansujący może poprosić o dostarczenie innych dokumentów.

Z kolei od tego w jaki sposób zostały skompletowane wymagane dokumenty zależy jak szybko firma leasingowa podejmie decyzję. Prawidłowo przygotowany wniosek może przyspieszyć wydanie decyzji o finansowaniu.

Polecamy: Leasing konsumencki

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

FC NIKMARK

Agencja Marketingowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK