| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Notowania złotego zależne od kursu euro wobec dolara

Notowania złotego zależne od kursu euro wobec dolara

Opublikowane o godz. 14:30 dane Departamentu Pracy w USA wiele nie zmieniły w obrazie rynku. Być może dlatego, iż były trudne w jednoznacznej interpretacji.

Stopa bezrobocia w USA nieoczekiwanie spadła w styczniu do 9,7 proc. z 10,0 proc. w grudniu, to jednak w sektorach pozarolniczych ubyło 20 tys. etatów (oczekiwano 5 tys. wzrostu), a dane za grudzień zostały mocno zrewidowane w dół (do -150 tys. z -85 tys.). W efekcie po krótkim odbiciu kursu EUR/USD w okolice 1,3740, które pomogło także odrobić część strat złotemu, w kolejnych godzinach rynek powrócił do głównego trendu.

Na rynkach nadal trwa euro-histeria, mimo, że po godz. 16:00 portugalski parlament przyjął ustawę mogącą otworzyć drogę do redukcji wydatków budżetowych. Niemniej w tym samym momencie kurs EUR/USD naruszał poziom 1,3650. Nastrój psuły także giełdy, które nadal szły w dół, w śladem za kolejnymi spadkami na Wall Street.

Nie można jednak wykluczyć, iż jeżeli dzisiaj nie zobaczymy mocnej przeceny na zamknięciu Nowego Jorku, to EUR/USD wybroni poziom 1,3650 i tym samym złoty będzie miał szanse na odreagowanie w kierunku 4,05 w przyszłym tygodniu. Szczyt G-7, który rozpoczął się dzisiaj w kanadyjskim Iqaluit może się do tego przyczynić, jeżeli padną na nim sugestie, iż programy pomocowe dla gospodarek nie zostaną szybko wycofane.

EUR/USD: Obrona 1,3650 jest kluczowa, gdyż poziom ten wynika z równości średnioterminowych fal spadkowych na wykresach dziennych. Wykres H4 nie pokazuje jednak większych pozytywnych dywergencji wskaźników z kursem bazowym. Może być trudno, chociaż powrót powyżej 1,3740 będzie bardzo pozytywnym sygnałem na przyszły tydzień. Koncepcja na najbliższe 2-3 tygodnie zakłada rozwinięcie się dłuższej korekty z celem na 1,42.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Bożena Radzikowska

Dyplomowany konsultant feng shui

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »