| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Rekordowe notowania złotego

Rekordowe notowania złotego

Nowy miesiąc rozpoczęliśmy od dość mocnego otwarcia złotego. Już przed godz. 9:30 udało się sforsować poziom 4 zł za euro, podczas kiedy jeszcze dwie godziny wcześniej euro oscylowało wokół poziomu 4,05.

EUR/PLN: Mocny ruch w dół dzisiaj rano doprowadził do wygenerowania sygnałów sprzedaży na dziennych wskaźnikach. Jeżeli poziom 4,00 zostanie trwale sforsowany, to kolejnym celem będą okolice 3,9850 i dalej 3,9350. W krótkim terminie możliwe jest jednak pewne odreagowanie, które nie powinno doprowadzić do naruszenia oporu na 4,02.

USD/PLN: Silny spadek z rana doprowadził do wygenerowania sygnałów sprzedaży na dziennych wskaźnikach, sygnałem podażowym jest też chwilowe zejście poniżej 2,88. Jak na razie spadki dolara są wspierane przez ruch w górę na EUR/USD. W krótkim terminie możliwe jest jednak pewne odreagowanie, które nie powinno doprowadzić do naruszenia oporu na 2,90. W ciągu kilku dni celem może być rejon 2,84-2,8550.

EUR/USD: Po całym tygodniu spadków dzisiaj widzimy próbę większego odreagowania. Na razie udało się naruszyć poziom 1,3900 i teoretycznie przestrzeń jest aż do 1,4000-1,4028. To będzie jednak wymagać pokonania oporów na 1,3920-1,3930. Trudno założyć, iż dojdzie do tego w jednym „pociągnięciu”. Niemniej wskaźniki na wykresie H4 wyglądają pro wzrostowo.

GBP/USD: Spadki funta na dziennym wykresie są coraz wyraźniejsze. Może być to wynik obaw inwestorów związanych z propozycjami ograniczenia spekulacji carry-trade przez brytyjski nadzór, ale i też danych makro (mogą rozczarować). W krótkim okresie wsparcie na 1,59 jest jednak dość mocne i nie można wykluczyć odreagowania nawet w okolice 1,5980. Pomóc w tym mogą lepsze dane PMI dla przemysłu.

Czytaj także

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne

Zdjęcia


INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

GSW Legal Grabarek, Szalc i Wspólnicy Sp.k.

Warszawska kancelaria prawna założona w 2011 roku, będąca członkiem międzynarodowej firmy prawniczej GRATA International.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK