| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Euro może się osłabić wobec dolara

Euro może się osłabić wobec dolara

Nocne złamanie poziomu 1,4216 na EUR/USD, który był minimum z grudnia ub.r., z technicznego punktu widzenia jest sygnałem do kolejnej fali spadkowej, która powinna zaprowadzić notowania poniżej poziomu 1,40 w perspektywie najbliższych tygodni.

USD/PLN: Nie można już zaprzeczać temu, iż dolar znalazł się w trendzie wzrostowym za sprawą spadków EUR/USD. Kluczowe będą okolice 2,85, których test jest możliwy nawet dzisiaj. Dzienne wskaźniki są bliskie wygenerowania sygnałów kupna, a dość dobrze wygląda układ 4-godzinowy. Mocne wsparcia to rejon 2,82-2,8250.

EUR/USD: Spadek poniżej 1,4216 jest jednoznacznym sygnałem spadków w średnim terminie. Dodatkowo wspierany jest przez sygnały sprzedaży na dziennych wskaźnikach. Obecna próba odreagowania, widoczna na wykresie 4-godzinowym nie ma większych szans, ze względu na układ wskaźników na wykresie 4-godzinowym. Pogłębienie dna na 1,4165 jest dzisiaj możliwe. Kolejnym celem stają się okolice 1,41 i poniżej (do końca tygodnia).

GBP/USD: Dolar ponownie zyskuje w siłę względem wielu walut, w tym także do funta. Tym samym nie udało się sforsować poziomu 1,6475 wyznaczanego przez 61,8 proc. zniesienie Fibonacciego ostatnich spadków z listopada i grudnia ub.r. Oscylatory sugerują powrót do trendu spadkowego, stąd też najlepiej będzie sprzedawać na krótkich odbiciach. Istotnym oporem jest rejon 1,6355. Dzisiaj powinniśmy pogłębić minimum na 1,6250.

Notowania walut on-line

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

24ivalue.pl - to firma udostępniająca w Polsce system ekspercki 24ivalue

Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce i na Świecie, który kompleksowo obejmuje trudne obszary księgowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »