| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Spokojny przedświąteczny tydzień

Spokojny przedświąteczny tydzień

W rozpoczynającym się krótszym tygodniu na rynkach finansowych opublikowanych będzie kilka istotnych danych, we wtorek GUS przedstawi dane o sprzedaży detalicznej, podane zostaną też ostateczne wyniki PKB za III kwartał dla USA i Wielkiej Brytanii.

USD/PLN: Tutaj konsolidacja jest nieco szersza (2,90-2,94). Wskaźniki na wykresie 4H pokazują delikatną przewagę strony podażowej dolara. Niemniej bez zatrzymania spadku na EUR/USD trudno będzie o zejście poniżej 2,90 przed Wigilią.

EUR/USD: Podaż na razie konsekwentnie wykorzystuje każde większe odbicie do zasypania rynku euro. Wprawdzie wskaźniki na wykresie 4H rysują pozytywne dywergencje z kursem, to jednak nie ma żadnej gwarancji, iż w ciągu najbliższych godzin nie dojdzie do ponownego testowania okolic 1,4260. Ich ewentualne naruszenie mogłoby doprowadzić do testu silnego rejonu 1,42, gdzie dodatkowo przebiega średnia 200-sesyjna. Skuteczna obrona 1,4260-1,4270 i konsolidacja powyżej 1,43 może w końcu stworzyć podstawy do odbicia w kierunku 1,4480-1,4500.

GBP/USD: Funt zdaje się utkwił w nowej konsolidacji 1,6050-1,6200, po tym jak w czwartek na rynek napłynęły słabe dane o sprzedaży detalicznej. Istotna publikacja dopiero jutro – bilans C/A i dynamika PKB w III kwartale. Na razie nie widać sygnałów, aby w/w konsolidacja miała zostać opuszczona.

Polecamy artykuły

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Dankowski

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK