| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Poniedziałek bez istotnych publikacji makro

Poniedziałek bez istotnych publikacji makro

Podobno korekta przychodzi niespodziewanie. Tak można określić to, co działo się dzisiaj rano na rynku EUR/USD.

Mimo pozytywnego rozwoju wypadków na giełdach azjatyckich – tamtejsi inwestorzy zostali zachęceni do zakupów po silnych zwyżkach na Wall Street w piątek wieczorem – kurs euro do dolara zniżkował z okolic 1,4350 do 1,4285 dzisiaj po godz. 9:00. Trudno znaleźć jednoznaczny powód takiego zachowania się rynku. Niewykluczone, że wpływ na to mogły mieć sobotnie słowa szefa ECB podczas spotkania bankowców w Jackson Hole. Jean-Claude Trichet przyznał, iż światową gospodarkę czeka jeszcze trudna i wyboista droga, chociaż najgorsze ma już za sobą. To mogło nieco ochłodzić nastroje po dobrych publikacjach danych makro (PMI z Europy i danych o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA).

Dzisiaj na rynki nie napłynie wiele informacji. Jedynie o godz. 11:00 dowiemy się jaka była dynamika nowych zamówień w europejskim przemyśle w czerwcu (progn. 1,5 proc. m/m i -28,9 proc. r/r). Dane te nie są jednak aż tak istotne. Większy wpływ na rynki będzie mieć więc zachowanie się giełd, a tutaj nie można wykluczyć realizacji zysków (być może więc ranne umocnienie dolara miało swoisty charakter wyprzedzający?).

EUR/PLN: Kurs euro powrócił dzisiaj rano powyżej 4,10, wzmacniając znaczenie strefy 4,09-4,10 jako istotnego wsparcia. Kluczowymi poziomami w tym tygodniu będą jednak okolice 4,0750, których naruszenie może otworzyć drogę do 4,05. Układ dziennych wskaźników w większym stopniu preferuje scenariusz spadkowy. Niemniej dzisiaj, w przypadku próby odbicia silnym oporem będą okolice 4,12-4,13.

USD/PLN: Wsparcie w rejonie 2,85 zadziałało i notowania dolara powróciły dzisiaj rano w okolice 2,87. Silnym oporem pozostają okolice 2,90. Układ dziennych wskaźników w większym stopniu preferuje scenariusz spadkowy. Nie wydaje się jednak, abyśmy dzisiaj powrócili poniżej 2,85. Celem na ten tydzień jest jednak test 2,82 i dalej ruch do 2,80.

EUR/USD: Poniedziałkowa ranna korekta notowań EUR/USD nie jest w stanie zagrozić rodzącej się nowej fali wzrostowej. Potwierdzają to dzienne wskaźniki, a MACD jest bliski wygenerowania sygnału kupna. Silnym wsparciem są okolice 1,4280, a ich ewentualne naruszenie może być kosmetyczne (1,4260). Dzisiaj możliwa jest konsolidacja 1,4280-1,4350.

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Koszty podatkowe – wyłączenia i ograniczenia (PDF)14.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK