| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Poniedziałek bez istotnych publikacji makro

Poniedziałek bez istotnych publikacji makro

Podobno korekta przychodzi niespodziewanie. Tak można określić to, co działo się dzisiaj rano na rynku EUR/USD.

Mimo pozytywnego rozwoju wypadków na giełdach azjatyckich – tamtejsi inwestorzy zostali zachęceni do zakupów po silnych zwyżkach na Wall Street w piątek wieczorem – kurs euro do dolara zniżkował z okolic 1,4350 do 1,4285 dzisiaj po godz. 9:00. Trudno znaleźć jednoznaczny powód takiego zachowania się rynku. Niewykluczone, że wpływ na to mogły mieć sobotnie słowa szefa ECB podczas spotkania bankowców w Jackson Hole. Jean-Claude Trichet przyznał, iż światową gospodarkę czeka jeszcze trudna i wyboista droga, chociaż najgorsze ma już za sobą. To mogło nieco ochłodzić nastroje po dobrych publikacjach danych makro (PMI z Europy i danych o sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA).

Dzisiaj na rynki nie napłynie wiele informacji. Jedynie o godz. 11:00 dowiemy się jaka była dynamika nowych zamówień w europejskim przemyśle w czerwcu (progn. 1,5 proc. m/m i -28,9 proc. r/r). Dane te nie są jednak aż tak istotne. Większy wpływ na rynki będzie mieć więc zachowanie się giełd, a tutaj nie można wykluczyć realizacji zysków (być może więc ranne umocnienie dolara miało swoisty charakter wyprzedzający?).

EUR/PLN: Kurs euro powrócił dzisiaj rano powyżej 4,10, wzmacniając znaczenie strefy 4,09-4,10 jako istotnego wsparcia. Kluczowymi poziomami w tym tygodniu będą jednak okolice 4,0750, których naruszenie może otworzyć drogę do 4,05. Układ dziennych wskaźników w większym stopniu preferuje scenariusz spadkowy. Niemniej dzisiaj, w przypadku próby odbicia silnym oporem będą okolice 4,12-4,13.

USD/PLN: Wsparcie w rejonie 2,85 zadziałało i notowania dolara powróciły dzisiaj rano w okolice 2,87. Silnym oporem pozostają okolice 2,90. Układ dziennych wskaźników w większym stopniu preferuje scenariusz spadkowy. Nie wydaje się jednak, abyśmy dzisiaj powrócili poniżej 2,85. Celem na ten tydzień jest jednak test 2,82 i dalej ruch do 2,80.

EUR/USD: Poniedziałkowa ranna korekta notowań EUR/USD nie jest w stanie zagrozić rodzącej się nowej fali wzrostowej. Potwierdzają to dzienne wskaźniki, a MACD jest bliski wygenerowania sygnału kupna. Silnym wsparciem są okolice 1,4280, a ich ewentualne naruszenie może być kosmetyczne (1,4260). Dzisiaj możliwa jest konsolidacja 1,4280-1,4350.

Polecamy artykuły

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Małecka

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK