| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Euro poniżej 4,45 zł

Euro poniżej 4,45 zł

Poprawa nastrojów na rynkach akcji automatycznie znalazła swoje przełożenie w notowaniach krajowej waluty. Notowania euro spadły poniżej 4,45 zł, a dolar pokonał poziom 3,30 zł.

O godz. 16:08 kursy kształtowały się następująco: EUR/PLN 4,4410, USD/PLN 3,29, CHF/PLN 2,9370. Zaczyna być, zatem realizowany scenariusz zawarty w analizie tygodniowej – euro ma szanse spaść w okolice 4,40 zł, a dolar nawet do 3,20 zł. W drugim przypadku istotny będzie rozwój wypadków na EUR/USD. Na razie mimo pozytywnego rozwoju wypadków na giełdach, notowania tej pary walutowej nie zdołały się utrzymać na długo powyżej 1,35. O godz. 16:10 oscylowały wokół 1,3490.

Kluczowe z punktu widzenia analizy technicznej będzie pokonanie poziomu 1,3550. Wzrosną wtedy szanse na ruch w stronę 1,3750, który może okazać się zwieńczeniem fali wzrostowej rozpoczętej w połowie kwietnia. Bo wskaźniki dzienne są nieubłagane – większa korekta z celem nawet do 1,30 zbliża się coraz większymi krokami. Potwierdzeniem siły podaży euro będzie spadek poniżej 1,34.

Danych fundamentalnych nie było dzisiaj wiele. O godz. 11:00 poznaliśmy odczyt bilansu handlowego w marcu dla strefy euro. Wyniósł on +400 mln EUR wobec -1 mld EUR deficytu po rewizji w lutym. Natomiast o godz. 19:00 opublikowane zostaną dane o nastrojach wśród amerykańskich pośredników nieruchomości NAHB w maju. W kraju dużo się dzisiaj mówiło o wzmożonej aktywności BGK na rynku, który w imieniu resortu finansów mógł sprzedawać euro na rynku. Skala tej operacji miała chyba jednak w większym stopniu znaczenie psychologiczne.

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne
Klasyfikacja Środków Trwałych 2016 ze stawkami amortyzacji i powiązaniem z KŚT 201079.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Michał Poła

Analityk New World Alternative Investment.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »