| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Euro poniżej 4,45 zł

Euro poniżej 4,45 zł

Poprawa nastrojów na rynkach akcji automatycznie znalazła swoje przełożenie w notowaniach krajowej waluty. Notowania euro spadły poniżej 4,45 zł, a dolar pokonał poziom 3,30 zł.

O godz. 16:08 kursy kształtowały się następująco: EUR/PLN 4,4410, USD/PLN 3,29, CHF/PLN 2,9370. Zaczyna być, zatem realizowany scenariusz zawarty w analizie tygodniowej – euro ma szanse spaść w okolice 4,40 zł, a dolar nawet do 3,20 zł. W drugim przypadku istotny będzie rozwój wypadków na EUR/USD. Na razie mimo pozytywnego rozwoju wypadków na giełdach, notowania tej pary walutowej nie zdołały się utrzymać na długo powyżej 1,35. O godz. 16:10 oscylowały wokół 1,3490.

Kluczowe z punktu widzenia analizy technicznej będzie pokonanie poziomu 1,3550. Wzrosną wtedy szanse na ruch w stronę 1,3750, który może okazać się zwieńczeniem fali wzrostowej rozpoczętej w połowie kwietnia. Bo wskaźniki dzienne są nieubłagane – większa korekta z celem nawet do 1,30 zbliża się coraz większymi krokami. Potwierdzeniem siły podaży euro będzie spadek poniżej 1,34.

Danych fundamentalnych nie było dzisiaj wiele. O godz. 11:00 poznaliśmy odczyt bilansu handlowego w marcu dla strefy euro. Wyniósł on +400 mln EUR wobec -1 mld EUR deficytu po rewizji w lutym. Natomiast o godz. 19:00 opublikowane zostaną dane o nastrojach wśród amerykańskich pośredników nieruchomości NAHB w maju. W kraju dużo się dzisiaj mówiło o wzmożonej aktywności BGK na rynku, który w imieniu resortu finansów mógł sprzedawać euro na rynku. Skala tej operacji miała chyba jednak w większym stopniu znaczenie psychologiczne.

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne
Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

AKSJOM Doradztwo Aktuarialne

Specjalizujemy się zarówno w wycenie rezerw na świadczenie pracownicze (zgodnie z MSR 19 i KSR 6) jak i w usługach konsultingowych na rzecz instytucji finansowych (usługi aktuarialne, Wypłacalność II, zarządzanie ryzykiem, rachunkowość zakładów ubezpieczeń).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »