| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Zaskakująco dobre wyniki Departamentu Pracy

Zaskakująco dobre wyniki Departamentu Pracy

Niewiele brakowało, aby sytuacja po piątkowym odczycie Departamentu Pracy USA zaogniła się. W piątek jasne stało się, że co prawda stopa bezrobocia wzrosła z 8,8 proc. do 9,0 proc., ale na szczęście aż o 244 tys. zwiększyła się również liczba nowych etatów w sektorze pozarolniczym, zaś w sektorze prywatnym – o 268 tys. Pytanie, na jak długo publikacja ta pomoże Amerykanom.

Balon strachu przestał być dalej pompowany, a inwestorzy przystąpili do zakupów silnie przecenionych w czwartek surowców. Popyt wrócił też na rynki akcji i walut, dających „wyższy procent”. Niemniej widać, że inwestorzy pozostali ostrożni – niepewność rodzą chociażby rozbieżności w postaci piątkowych danych Departamentu Pracy. Teoretycznie większe znaczenie dla FED mają dane o stopie bezrobocia, która była przecież słabsza. Inwestorzy będą teraz czekać na kolejne publikacje z USA – w najbliższym tygodniu najważniejsza może okazać się czwartkowa sprzedaż detaliczna – które pokażą, czy słabsze odczyty danych makro w tym tygodniu (ISM dla usług i cotygodniowe bezrobocie) były tylko „przejściową korektą”, czy też nową, niebezpieczną dla rynków finansowych tendencją.

Dowiedz się także: Które wskaźniki miały największy wpływ na rynek walutowy w pierwszej połowie kwietnia?

W kraju na uwagę zasługują głównie spekulacje na temat aktywności banku BGK na rynku złotego, które pojawiły się koło południa. Jak zwykle nie wiadomo, ile euro, ale także dolarów, sprzedał dzisiaj BGK na zlecenie resortu finansów. „Timing” samej operacji był dość dobry. Niejako „werbalnie” przypomniano, iż grający na większe osłabienie złotego uczestnicy rynku będą musieli zmierzyć się z dość silnym przeciwnikiem, jakim jest BGK. W efekcie złoty zyskał i zdołał utrzymać zdobyte przyczółki dzięki delikatnej poprawie globalnych nastrojów po danych z USA.

Polecamy serwis: Inwestycje

W okolicach 1,4450 przebiega kluczowa linia trendu wzrostowego w ujęciu tygodniowym, stąd też poziom ten będzie broniony. Dzienne wskaźniki nadal pogarszają się, co może sugerować, iż w przyszłym tygodniu dojdzie do złamania 1,4450, a rynek spróbuje przetestować kluczowe dla długoterminowych inwestorów okolice 1,4250. Ewentualne próby odreagowania będą powstrzymywane przez opór na 1,4650.

Polecamy artykuły

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Inwestorzy odetchnęli z ulgą po piątkowej publikacji z USA.
Inwestorzy odetchnęli z ulgą po piątkowej publikacji z USA.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Krzysztof Wiśniewski

Doradca podatkowy. Menedżer w Departamencie Doradztwa Podatkowego Mariański Group Kancelaria Prawno-Podatkowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK