| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Eurodolar papierkiem lakmusowym Fed

Eurodolar papierkiem lakmusowym Fed

Notowania eurodolara pozostawały dzisiaj w wąskim przedziale 1,4650-1,4700. Nie da się ukryć, że inwestorzy będą stronić od poważniejszych transakcji aż do ogłoszenia decyzji FOMC w sprawie stóp procentowych. Jeszcze większe znaczenie powinna mieć zwołana pierwszy raz po takiej publikacji konferencja prasowa, podczas której poznamy opinię prezesa Rezerwy Federalnej.

Kurs EUR/USD poruszał się dziś w wąskim przedziale 1,4650-1,4700. Wzrostu zmienności na rynku można spodziewać się w godzinach wieczornych, wraz z rozpoczęciem publicznego wystąpienia szefa Fed. Będzie to pierwsza konferencja prasowa, towarzysząca decyzji monetarnej Fed, z tego też względu inwestorzy powinni bacznie analizować każde słowo. Prawdopodobnie B. Bernanke potwierdzi chęć przeprowadzenia do końca programu QE II, nie poruszając jednocześnie kwestii ewentualnej, dalszej stymulacji amerykańskiej gospodarki.

Dowiedz się także: Które wskaźniki miały największy wpływ na rynek walutowy w pierwszej połowie kwietnia?

Istotniejszego wpływu na rynek nie wywarły dzisiejsze publikacje makroekonomiczne. Zamówienia na dobra trwałego użytku w USA wzrosły w marcu o 2,5 proc. m/m, podczas gdy oczekiwano zwyżki o 2 proc. m/m. Z kolei ta sama pozycja po wykluczeniu środków transportu wzrosła w marcu o 1,3 proc. m/m, podczas kiedy spodziewano się 1,8 proc. m/m.

Polecamy serwis: Inwestycje

Złoty umocnił się dziś w relacji do euro do poziomu 3,9212. Dopiero godziny popołudniowe przyniosły lekkie odreagowanie na parze EUR/PLN. Z kolei pod wpływem utrzymującej się słabości amerykańskiej waluty kurs USD/PLN spadł do poziomu 2,6713.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Euro-Tax.pl Zwrot Podatku S.A.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK