| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Kurs EUR/USD w rejonie 1,4650

Kurs EUR/USD w rejonie 1,4650

Dziś na początku sesji kurs eurodolara testował rejon 1,4500. W niedługim czasie inwestorzy zajęli długie pozycje na eurodolarze, co spowodowało wzrost notowań do poziomu 1,4650. Jest to bariera, która tamuje dalsze osłabienie amerykańskiej waluty w relacji do euro.Czy 80 mld euro dla Portugalii i pozwoli ustabilizować sytuację finansową strefy euro?

Wsparcie dla notowań euro stanowiła dziś udana aukcja 3- oraz 6-miesięcznych, hiszpańskich bonów skarbowych, która spotkała się ze sporym zainteresowaniem ze strony inwestorów. Taki wynik tej oferty pozytywnie wpływa na nastroje na rynku, pokazując, że póki co perspektywa podzielenia przez Hiszpanię losów Grecji czy Portugalii pozostaje odległa.

Uwaga inwestorów pozostaje skupiona na jutrzejszej decyzji FOMC w sprawie stóp procentowych oraz komunikacie do niej. Najprawdopodobniej prezes Fed wypowie się dość neutralnie, nie sygnalizując wcześniejszego zacieśniania polityki pieniężnej, co z kolei pozwoliłoby kontynuować dolarowi dalsze osłabienie w relacji do euro.

Dowiedz się także: Czy 80 mld euro dla Portugalii i pozwoli ustabilizować sytuację finansową strefy euro?

Dziś o godzinie 15.00 poznaliśmy odczyt indeksu S&P/Case-Shiller, który wyniósł w lutym -3,3 proc. r/r, co było wynikiem zgodnym z oczekiwaniami. Z kolei lepiej od prognoz wypadł odczyt indeksu zaufania konsumentów Conference Board, plasując się na poziomie 65,4 pkt.

Polecamy serwis: Inwestycje

Na krajowym rynku walutowym złoty przez większość sesji umacniał się w relacji do głównych walut. Kurs EUR/PLN spadł do poziomu 3,9275, z kolei USD/PLN zniżkował do 2,6815. Dopiero po godzinie 15.00 krajowa waluta oddała część wcześniejszych zysków. W średnim terminie złoty wciąż zachowuje potencjał do dalszej aprecjacji.

Z danych makro z Polski poznaliśmy dziś rewizję odczytu rocznej dynamiki PKB, która została potwierdzona na poziomie 3,8 proc. r/r.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Przemysław Dybała

Doradca podatkowy nr 11590

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »