| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Kiedy skończy się odreagowanie?

Kiedy skończy się odreagowanie?

W dniu dzisiejszym lider fińskich socjaldemokratów krytycznie odniósł się do formy zapomogi dla Portugalii, wytykając państwom członkowskim UE niewystarczające zaangażowanie prywatnych inwestorów. Słowa Jutta Urpilainen’a pozwalają sądzić, że „bailout” dla Portugalii będzie mieć więcej przeciwników, nie tylko Prawdziwych Finów. Tego typu zagrywka polityczna wydaje się uzasadniona w świetle coraz bardziej prawdopodobnej restrukturyzacji greckiego długu.

Na końcu trochę statystyki: W Eurolandzie indeks PMI dla przemysłu wzrósł w kwietniu bardziej niż oczekiwano, do 57,7 pkt., a dla usług był zgodny z szacunkami i osiągnął 56,9 pkt. Inflacja w Kanadzie nieoczekiwanie wyraźnie przyspieszyła w marcu do 3,3 proc. r/r i 1,7 proc. r/r – wynika z odczytu bazowego, co wyraźnie umocniło dzisiaj notowania kanadyjskiego dolara. Z kolei liczba rozpoczętych budów w USA wzrosła w marcu o 7,2 proc. m/m, a ilość wydanych pozwoleń – o 11,2 proc. m/m. W obu przypadkach wyniki wyraźnie przewyższają rynkowe prognozy. Dla inwestorów ważniejsze mogą być jednak jutrzejsze dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym.

Polecamy serwis: Inwestycje

Rynek zdołał powrócić powyżej 1,4250-80, udało się też wyjść ponad poziom 1,43. Kluczowy opór stanowi teraz wartość 1,4350 – jej naruszenie jest mało prawdopodobne. Można spodziewać się, że dzisiaj wieczorem zejdziemy poniżej kluczowych 1,4280, co potwierdzi średnioterminowe wskazania spadkowe, jakie pojawiły się wczoraj.

reklama

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Olli Rehn, szef partii, która doprowadziła do dymisji premiera José Sócratesa, nie będzie blokować bardziej zdecydowanych cięć w portugalskim budżecie.
Olli Rehn, szef partii, która doprowadziła do dymisji premiera José Sócratesa, nie będzie blokować bardziej zdecydowanych cięć w portugalskim budżecie.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

KPDA Biuro rachunkowe

Doradztwo podatkowe, księgowość dla firm i obsługa w zakresie sprawozdawczości, kadr i płac oraz audytu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »