| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Postawa Niemiec wobec greckiego długu ze szkodą dla euro?

Postawa Niemiec wobec greckiego długu ze szkodą dla euro?

W dzisiejszym wywiadzie dla Bloomberga wiceminister spraw zagranicznych Niemiec potwierdził opinię, zgodnie z którą restrukturyzacja greckiego długu nie byłaby najgorszym rozwiązaniem. Jednocześnie Werner Hoyer zaznaczył, że gdyby grecki rząd wyszedł z taką propozycją, Niemcy byłyby skłonne poprzeć ten postulat.

Dzisiaj w dół poszły notowania euro, a koszykowy indeks BOSSA EUR zakończył tydzień na minusach. W piątek za najważniejsze zjawisko należy uznać zupełny brak reakcji na wyższą inflację HICP w Eurolandzie – ostateczny odczyt pokazał 2,7 proc. r/r względem szacowanych wcześniej 2,6 proc. r/r.

Kurs EUR/USD zanurkował poniżej 1,44, chociaż po południu notowania odbiły się w okolice 1,4440. To wynik poprawy nastrojów na giełdach po lepszych danych z USA – inflacja bazowa CPI wzrosła w marcu tylko o 0,1 proc. m/m, indeks NY Empire State wyniósł w kwietniu 21,7 pkt., produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o 0,8 proc. m/m, a indeks nastrojów konsumenckich odbił się w połowie kwietnia do 69,6 pkt.

Polecamy serwis: Inwestycje

A jak zachował się dzisiaj złoty? Zamieszanie wokół Grecji nieco zaszkodziło polskiej walucie, chociaż straty były minimalne – euro „kręci” się wokół 3,95 zł, dolar jest wart 2,74 zł, a frank 3,06 zł.

Szanse na ustanowienie nowego szczytu w najbliższych dniach spadają – rynek wchodzi w konsolidację 1,4360-1,4520, którą jest w stanie opuścić dołem. Zatem w przyszłym tygodniu może nas czekać test kluczowych okolic 1,4260-80, powstałych w konsekwencji długoterminowej linii spadkowej od szczytu z 2008 r., a także w wyniku utworzenia maksimum z listopada ur.

reklama

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Stanowisko Niemiec, zajęte w sprawie restrukturyzacji długu Grecji, może negatywnie oddziaływać na euro.
Stanowisko Niemiec, zajęte w sprawie restrukturyzacji długu Grecji, może negatywnie oddziaływać na euro.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Ministerstwo Sprawiedliwości

Patron merytoryczny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »