| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Główna para walutowa w rejonie 1,44

Główna para walutowa w rejonie 1,44

Na początku tygodnia nastąpiło odreagowanie na rynku euro. Wczoraj dolar umacniał się przez całą sesję. Pod koniec notowań kurs EUR/USD osiągnął wartość 1,4435.

W trakcie dzisiejszej sesji w Azji eurodolar kontynuował marsz w kierunku południowym, przebijając opór na poziomie 1,4400. Rano kurs EUR/USD walczył o powrót ponad ten poziom. Europejskiej walucie zaszkodziły informacje o kolejnym trzęsieniu ziemi w Japonii. Wczorajsza sesja na rynkach globalnych była uboga w istotne publikacje makroekonomiczne. W Europie pojawiły się dane za luty, dotyczące wielkości produkcji przemysłowej we Francji i Włoszech. Jednak z racji okresu, którego dotyczą te publikacje, ich wpływ na rynek był neutralny.

Dowiedz się także: Jakie wydarzenia były najważniejsze dla rynku walutowego w pierwszym tygodniu marca?

Dziś na otwarciu sesji europejskiej pojawiły się dane o inflacji w Niemczech za marzec. Odczyt okazał się wyższy od konsensusu i wyniósł 2,3 procent r/r, wobec oczekiwań na poziomie 2,2 procent r/r. Taki wynik może stanowić wsparcie dla wspólnej waluty w pierwszej części sesji. Dla rynków istotne będą też publikacje marcowej inflacji w Wielkiej Brytanii oraz indeksu niemieckiego instytutu ZEW. Popołudniowe dane z USA, dotyczące bilansu handlu zagranicznego, będą bacznie obserwowane przez inwestorów. Natomiast wieczorna informacja o wykonaniu budżetu federalnego za marzec, w przypadku dużego deficytu, może znacząco wpłynąć na kurs dolara podczas jutrzejszej sesji.

Polecamy serwis: Kredyty

We wtorek, podobnie jak wczoraj, na polski rynek nie wpłynęły publikacje jakichkolwiek danych ze sfery realnej. Pewien wpływ na złotego może wywierać informacja o obniżeniu prognoz wzrostu gospodarczego dla Polski na ten rok w najnowszym raporcie MFW. W sytuacji znaczących napięć, związanych z finansami publicznymi, niższy wzrost PKB automatycznie zwiększa ryzyko przekroczenia drugiego progu bezpieczeństwa, zapisanego w ustawie o finansach publicznych. Złoty otworzył się dziś na poziomie 3,9841 za euro. Pogorszenie sentymentu na rynkach światowych, spowodowane m.in. trzęsieniem ziemi w Japonii, w tej sytuacji może deprecjonować złotego. Spodziewamy się kontynuacji stopniowego osłabienia polskiej waluty. W dniu dzisiejszym oczekujemy, iż EUR/PLN będzie poruszał się w przedziale 3,97-3,99 za euro.

Krzysztof Wołowicz
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

S&P Audyt Sp. z o.o.

Podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »