| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Eurodolar zniżkuje, złoty umacnia się

Eurodolar zniżkuje, złoty umacnia się

Wczoraj kurs EUR/USD złamał na krótki czas opór na poziomie 1,4200. Podczas sesji azjatyckiej stopniowo wracał niżej, około południa spadł do 1,4110. Pod koniec notowań w Europie eurodolar osiągnął wartość 1,4140.

Dolar umacniał się także w stosunku do funta szterlinga. Po wtorkowej publikacji dynamiki cen konsumpcyjnych, która zwiększyła prawdopodobieństwo zacieśniania stóp procentowych przez Bank Anglii, kurs wystrzelił w stronę okolic poziomu 1,6400. Do piątku zniżkował pod poziom 1,6100. Na funcie niekorzystnie odbił się gołębi wydźwięk opublikowanego w środę protokołu z posiedzenia BoE i słaby, czwartkowy odczyt sprzedaży detalicznej. Obie te publikacje są mocnymi argumentami w rękach przeciwników podnoszenia stóp procentowych.

W piątek dolar amerykański umacniał się również względem franka szwajcarskiego. Tracił natomiast w stosunku do australijskiej waluty – kurs AUD/USD wychodził w piątek na nowe, historyczne maksima na poziomie 1,0294.

Dowiedz się także: Jakie zmiany zaszły na zagranicznym rynku walutowym w lutym?

Nastroje niemieckich przedsiębiorców pozostają rekordowo dobre – tak wynika z opublikowanego dziś indeksu Ifo. Odczyt za marzec przybrał wartość 111,1 punktów, podczas kiedy prognozowano 110,5 punktów, i był tylko minimalnie niższy niż w lutym, kiedy osiągnął 111,3 punktów – poziom najwyższy w historii Zjednoczonych Niemiec.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Po drugiej stronie Atlantyku dokonano rewizji zannualizowanej dynamiki PKB w IV kwartale. Wyniosła ona 3,1 proc., a nie, jak zakładano, 3,0 proc. Z kolei indeks uniwersytetu Michigan za marzec wypadł nieznacznie poniżej oczekiwań i przybrał wartość 67,5 pkt. Poprawa sentymentu na światowych rynkach tradycyjnie pozytywnie odbija się na sile krajowej waluty. Kurs EUR/PLN obronił dziś opór na poziomie 4,0250 i po nocnej korekcie powrócił do spadków. Pod koniec sesji zniżkował w kierunku psychologicznej bariery 4,00. Z kolei spadki kursu USD/PLN zostały powstrzymane w okolicach poziomu 2,8250. Przez większą część dnia kurs konsolidował się w okolicach poziomu 2,8300.

Bartosz Sawicki
Departament Analiz

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Z opublikowanego ostatnio indeksu Ifo wynika, że wśród niemieckich przedsiębiorców utrzymują się bardzo dobre nastroje.
Z opublikowanego ostatnio indeksu Ifo wynika, że wśród niemieckich przedsiębiorców utrzymują się bardzo dobre nastroje.

Ceny transferowe Dokumentacja w 2018 r.99.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Onwelo

Onwelo to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK