| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Realizacja zysków z euro

Realizacja zysków z euro

Na początku sesji nastąpiły wzrosty euro, ale parkiet wkrótce przejęły byki. Już o godz. 10.30 wspólna waluta traciła w relacji do funta, co stało się bodźcem do kupna tego ostatniego. Powodem była publikacja danych o inflacji CPI w Wielkiej Brytanii. Stopa inflacji na Wyspach wyniosła 4,4 proc. r/r, natomiast spodziewano się 4,2 proc. r/r.

Złoty pozostał dzisiaj stabilny, tym samym nie zaszkodziły mu zbytnio poranne słowa Marka Belki, ani też dane NBP na temat inflacji bazowej. Okazało się, że wskaźnik ten wzrósł w okresie styczeń-luty znacznie mniej niż oczekiwano, bo o 1,7 proc. r/r, podczas kiedy szacunki mówiły o 2,1 proc. r/r. Czy to ewidentnie przekreśla szanse na podwyżkę stóp procentowych przez RPP w dniu 5 kwietnia? Nie do końca – dla Rady kluczowe mogą okazać się oczekiwania, związane z posunięciem Europejskiego Banku Centralnego w dniu 7 kwietnia. Jeżeli w najbliższym czasie w Portugalii nie wydarzy nic złego się i, a unijny szczyt, zaplanowany na 24-25 marca, nie przyniesie rozczarowania, podwyżka stóp o 25 p.b. jest dość prawdopodobna.

Strefa oporu 1,4247-81 nie została dzisiaj naruszona, a zawrócenie rynku w dół po ustanowieniu szczytu na 1,4249 może wyglądać negatywnie. Na razie brakuje mocnych sygnałów. Silne wsparcie stanowi rejon 1,4121-57 i nie wydaje się, aby ta bariera miała zostać naruszona w tym tygodniu, chociaż najpewniej będzie testowana w najbliższych godzinach. Do końca tygodnia atak na nowe maksima wciąż jest bardziej prawdopodobny.

reklama

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Jutro o godz. 10.30 funt może potanieć.
Jutro o godz. 10.30 funt może potanieć.

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

24ivalue.pl - to firma udostępniająca w Polsce system ekspercki 24ivalue

Jest to pierwszy tego rodzaju system w Polsce i na Świecie, który kompleksowo obejmuje trudne obszary księgowe.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »