| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Realizacja zysków z euro

Realizacja zysków z euro

Na początku sesji nastąpiły wzrosty euro, ale parkiet wkrótce przejęły byki. Już o godz. 10.30 wspólna waluta traciła w relacji do funta, co stało się bodźcem do kupna tego ostatniego. Powodem była publikacja danych o inflacji CPI w Wielkiej Brytanii. Stopa inflacji na Wyspach wyniosła 4,4 proc. r/r, natomiast spodziewano się 4,2 proc. r/r.

Złoty pozostał dzisiaj stabilny, tym samym nie zaszkodziły mu zbytnio poranne słowa Marka Belki, ani też dane NBP na temat inflacji bazowej. Okazało się, że wskaźnik ten wzrósł w okresie styczeń-luty znacznie mniej niż oczekiwano, bo o 1,7 proc. r/r, podczas kiedy szacunki mówiły o 2,1 proc. r/r. Czy to ewidentnie przekreśla szanse na podwyżkę stóp procentowych przez RPP w dniu 5 kwietnia? Nie do końca – dla Rady kluczowe mogą okazać się oczekiwania, związane z posunięciem Europejskiego Banku Centralnego w dniu 7 kwietnia. Jeżeli w najbliższym czasie w Portugalii nie wydarzy nic złego się i, a unijny szczyt, zaplanowany na 24-25 marca, nie przyniesie rozczarowania, podwyżka stóp o 25 p.b. jest dość prawdopodobna.

Strefa oporu 1,4247-81 nie została dzisiaj naruszona, a zawrócenie rynku w dół po ustanowieniu szczytu na 1,4249 może wyglądać negatywnie. Na razie brakuje mocnych sygnałów. Silne wsparcie stanowi rejon 1,4121-57 i nie wydaje się, aby ta bariera miała zostać naruszona w tym tygodniu, chociaż najpewniej będzie testowana w najbliższych godzinach. Do końca tygodnia atak na nowe maksima wciąż jest bardziej prawdopodobny.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK