| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Złamanie istotnego poziomu 1,4000 przez EUR/USD

Złamanie istotnego poziomu 1,4000 przez EUR/USD

Przebieg dzisiejszej sesji na rynku walutowym przyniósł złamanie istotnego oporu na poziomie 1,4000 przez eurodolara. Naruszenie tej  psychologicznej bariery miało miejsce już w piątek, gdy na rynek napłynęły dane z amerykańskiego rynku pracy, jednak jej bardziej zdecydowane przełamanie przez kurs EUR/USD nastąpiło dopiero dzisiaj.

Początek dzisiejszego handlu w Europie nie zapowiadał takiego przebiegu wydarzeń. W godzinach porannych na rynek napłynęła informacja o obniżce ratingu Grecji przez agencję Moody’s do poziomu B1 z Ba1 z perspektywą negatywną. Po tej informacji euro straciło wobec dolara, spadając do poziomu 1,3955. Szybko jednak popyt ponownie powrócił na rynek, windując kurs EUR/USD do poziomu 1,4035. Informacja, dotycząca oceny wiarygodności kredytowej Grecji nie mogła na trwałe popsuć nastrojów na rynku, gdyż rating tego kraju już od pewnego czasu znajduje się na poziomie śmieciowym.

Przeczytaj również: Jakie wydarzenia były najważniejsze dla rynku walutowego w pierwszym tygodniu marca?

Dzisiejsze zachowanie eurodolara świadczy o dużej sile wspólnej waluty. Widać, że ostatni, jastrzębi komentarz prezesa ECB wciąż jest dyskontowany przez rynek, oddziałując na korzyść euro. W okolicach godziny 17.00 kurs eurodolara powrócił w okolice poziomu 1,4000, aby zakończyć dzień poniżej tego poziomu. Jeśli udałoby się zakończyć dzień powyżej bariery 1,4000, byłby to kolejny, istotny sygnał, przemawiający za dalszymi wzrostami EUR/USD w kierunku listopadowych szczytów.

Polecamy serwis: Inwestycje

Dzisiejsza sesja na krajowym rynku walutowym przebiegała relatywnie stabilnie. Po porannym umocnieniu złotego względem euro oraz dolara, odpowiednio do poziomów 3,9710 oraz 2,8300, w dalszej części dnia notowania złotego przebywały w wąskiej, około 1 groszowej konsolidacji. W kolejnych dniach naszą walutę powinny wspierać pozytywne nastroje na rynkach zagranicznych oraz wzrosty na giełdach. Złoty może również zyskiwać na fali ewentualnych, jastrzębich wypowiedzi ze strony członków RPP.

Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

LAUREN PESO POLSKA Sp. z o.o.

Specjaliści w zakresie doradztwa personalnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK