| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Kurs EUR/PLN testuje poziom 4,00

Kurs EUR/PLN testuje poziom 4,00

W czwartek eurodolar umacniał się. Gdy znalazł się na poziomie 1,38, nastąpiło niewielkie odreagowanie, które nie trwało jednak długo. Po południu notowania głównej pary walutowej znowu szły w górę.

Presję aprecjacyjną na EUR/USD potwierdza udana obrona poziomu 1,37, do której doszło pod koniec sesji azjatyckiej. Istnieje zatem duża szansa na to, że w najbliższym czasie kurs pokona dzisiejszy szczyt na poziomie 1,38 i dojdzie do ataku na tegoroczne maksimum w okolicy 1,3865. Wyjście powyżej tej bariery otworzy drogę do poziomu 1,40.

Przeczytaj również: Jakie zmiany zaszły na zagranicznym rynku walutowym w styczniu 2011?

Napięta sytuacja w Libii oraz wcześniejsze zamieszki w Tunezji i Egipcie sprzyjają umacnianiu się tzw. bezpiecznych walut. Kurs franka szwajcarskiego o północy przebił tegoroczne minimum w stosunku do dolara w okolicy 0,9330. Zniżka na tej parze była kontynuowana przez cały dzień, dzięki czemu USD/CHF znalazł się poniżej historycznego minimum na poziomie 0,93. O godz. 14.30 poznaliśmy dane z rynku pracy w Stanach Zjednoczonych. Liczba bezrobotnych, którzy po raz pierwszy złożyli wniosek o zasiłek, spadła w tym tygodniu do 391 tys. wobec prognozowanych 400 tys. Z kolei wstępny odczyt, dotyczący dynamiki zamówień na dobra trwałego użytku w największej światowej gospodarce, okazał się zgodny z prognozą i wyniósł w styczniu 2,7 proc. m/m.

Polecamy serwis: Inwestycje

Para EUR/PLN osiągnęła w ciągu dnia poziom 4,00. Bariera psychologiczna okazała się jednak zbyt mocna i kurs powrócił w okolice wczorajszego szczytu na poziomie 3,98, który obecnie stanowi ważne, technicznie wsparcie. Jeśli popyt zdoła utrzymać kurs powyżej wspomnianego szczytu, w najbliższym czasie może dojść do kolejnej próby pokonania bariery 4,00, co w obecnej sytuacji geopolitycznej wydaje się być dość prawdopodobne. Sytuacja na prze USD/PLN wygląda znacznie spokojniej. Od trzech dni kurs porusza się w kanale cenowym, ograniczonym od góry poziomem 2,91. Aktualnie notowania odbiły się od poziomu 2,88, który jest dolnym ograniczenia tego przedziału.

Wojciech Pyrgies
DM TMS Brokers S.A.

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

CEKOL

Producent chemii budowlanej.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK