| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Spadek eurodolara i umocnienie złotego

Spadek eurodolara i umocnienie złotego

Eurodolar bezskutecznie usiłował odreagować spadki. Popyt nie zdołał przełamać dolnego ograniczenia na poziomie 1,3620. W konsekwencji notowania tej pary walutowej ponownie poszły w dół i nastąpiła konsolidacja wokół wartości 1,3510 – nowego, lokalnego minimum. Dane, które napłynęły o godz. 12.00 z Niemiec, tylko pogłębiły zniżkę.

Zamówienia w przemyśle spadły w grudniu o 3,4% w ujęciu miesięcznym, co było wynikiem gorszym od oczekiwań, które kształtowały się na poziomie -1,4%. Najbliższe wsparcie dla eurodolara stanowi strefa 1,3480-1,3500, czyli poziom 61,8% zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej, rozpoczętej w styczniu. Zachowanie się kursu w tej strefie powinno mieć duże znaczenie dla kształtowania się notowań w perspektywie średnioterminowej. Dopóki bariera ta nie zostanie sforsowana, należy zakładać, że obecne spadki są jedynie korektą silnej fali wzrostowej, rozpoczętej 10 stycznia.

Dowiedz się także: Co działo się na rynkach wymiany walut w ostatnim tygodniu stycznia?

Od rana obserwujemy konsekwentne umacnianie się rodzimej waluty, które idzie w ślad za osłabianiem się euro na światowych rynkach. Wyższym notowaniom złotego towarzyszą również wzrosty na światowych parkietach. Najważniejsze indeksy, zarówno europejskie, jak i amerykańskie, osiągnęły najwyższe poziomy od 2,5 roku.

Polecamy serwis: Kredyty

Obecnie kurs EUR/PLN oscyluje w okolicach 3,8750. Najbardziej dynamiczny ruch wzrostowy, wynoszący ponad 4 grosze od dzisiejszych minimów, nastąpił na parze USD/PLN. Kurs zbliżał się do oporu na poziomie 2,87. Dalszy rozwój wypadków, związanych z eurodolarem, w najbliższych dniach powinien determinować ruchy par złotówkowych.

Radosław Marczyński
DM TMS Brokers S.A.

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Aneta Nowak-Piechota

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK