| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Spadek eurodolara i umocnienie złotego

Spadek eurodolara i umocnienie złotego

Eurodolar bezskutecznie usiłował odreagować spadki. Popyt nie zdołał przełamać dolnego ograniczenia na poziomie 1,3620. W konsekwencji notowania tej pary walutowej ponownie poszły w dół i nastąpiła konsolidacja wokół wartości 1,3510 – nowego, lokalnego minimum. Dane, które napłynęły o godz. 12.00 z Niemiec, tylko pogłębiły zniżkę.

Zamówienia w przemyśle spadły w grudniu o 3,4% w ujęciu miesięcznym, co było wynikiem gorszym od oczekiwań, które kształtowały się na poziomie -1,4%. Najbliższe wsparcie dla eurodolara stanowi strefa 1,3480-1,3500, czyli poziom 61,8% zniesienia Fibonacciego fali wzrostowej, rozpoczętej w styczniu. Zachowanie się kursu w tej strefie powinno mieć duże znaczenie dla kształtowania się notowań w perspektywie średnioterminowej. Dopóki bariera ta nie zostanie sforsowana, należy zakładać, że obecne spadki są jedynie korektą silnej fali wzrostowej, rozpoczętej 10 stycznia.

Dowiedz się także: Co działo się na rynkach wymiany walut w ostatnim tygodniu stycznia?

Od rana obserwujemy konsekwentne umacnianie się rodzimej waluty, które idzie w ślad za osłabianiem się euro na światowych rynkach. Wyższym notowaniom złotego towarzyszą również wzrosty na światowych parkietach. Najważniejsze indeksy, zarówno europejskie, jak i amerykańskie, osiągnęły najwyższe poziomy od 2,5 roku.

Polecamy serwis: Kredyty

Obecnie kurs EUR/PLN oscyluje w okolicach 3,8750. Najbardziej dynamiczny ruch wzrostowy, wynoszący ponad 4 grosze od dzisiejszych minimów, nastąpił na parze USD/PLN. Kurs zbliżał się do oporu na poziomie 2,87. Dalszy rozwój wypadków, związanych z eurodolarem, w najbliższych dniach powinien determinować ruchy par złotówkowych.

Radosław Marczyński
DM TMS Brokers S.A.

reklama

Polecamy artykuły

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Nasza rodzima waluta umocniła się, zaś na światowych parkietach nastąpiły wzrosty.
Nasza rodzima waluta umocniła się, zaś na światowych parkietach nastąpiły wzrosty.

Personel i Zarządzanie 4/201730.03 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Onwelo

Onwelo to nowoczesna polska spółka technologiczna, która specjalizuje się w budowaniu innowacyjnych rozwiązań IT dla firm z branży finansowej, ubezpieczeniowej, telekomunikacyjnej, farmaceutycznej oraz FMCG.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »