| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Dalszy wzrost eurodolara

Dalszy wzrost eurodolara

Dziś na rynek napłynęły kolejne informacje ze świata makroekonomii. Kurs EUR/USD zwyżkował, zatrzymując się dopiero na granicy 1,3750. Dane na temat inflacji w Niemczech nie zrobiły na tej parze walutowej większego wrażenia.

Inflacja konsumentów CPI wzrosła w styczniu do 1,9 proc. r/r z 1,7 proc. miesiąc wcześniej. Oczekiwano wyniku 2,0 proc. r/r. Natomiast zharmonizowany indeks cen konsumentów (HICP) jak na razie stanowi w tym miesiącu 2,0 proc. r/r, przy prognozach na poziomie 2,2 proc. r/r i poprzednim odczycie 1,9 proc. r/r. Dziś poznaliśmy również dane z amerykańskiego rynku pracy. Liczba nowo zarejestrowanych bezrobotnych na przestrzeni ubiegłego tygodnia wyniosła 454 tys., co stanowi wynik o 49 tys. wyższy od oczekiwań.

Dowiedz się także: Jakie są prognozy zysków dla firm wchodzących w skład indeksu S&P 500?

Rano na rynek napłynęła informacja o obniżce ratingu Japonii z AA do AA-. Agencja Standard&Poor’s argumentowała swoją decyzję złą sytuacją budżetową Kraju Kwitnącej Wiśni, która uniemożliwia prowadzenie elastycznej polityki fiskalnej. Tuż po tej informacji jen zaczął dynamicznie słabnąć, jednak zwyżka kursu USD/JPY nie przekroczyła 120 pipsów – wzrósł on z okolic 82,00 co 83,20. Pod koniec europejskiej sesji notowania dolara i jena znajdowały się ponownie pod poziomem 83,00. Dla inwestorów ważny jest fakt, iż perspektywa oceny pozostała mimo wszystko stabilna, na co ma wpływ zdrowa struktura bilansu handlu zagranicznego oraz elastyczna polityka pieniężna.

Polecamy serwis: Kredyty

Złoty stracił nieco na wartości pod wpływem lekkiego pogorszenia sentymentu w efekcie obniżki ratingu Japonii. Silniejszy spadek wartości rodzimej waluty względem euro zatrzymały jednak okolice wartości 3,9100 PLN za EUR.

reklama

Ekspert:

Joanna Pluta

analityk w Departamencie Analiz TMS Brokers

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Po obniżce ratingu Japonii z AA do AA- zwyżka kursu USD/JPY nie przekroczyła 120 pipsów.
Po obniżce ratingu Japonii z AA do AA- zwyżka kursu USD/JPY nie przekroczyła 120 pipsów.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Gosińska

Główna księgowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »