| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Rynek ucichł przed komunikatem FOMC

Rynek ucichł przed komunikatem FOMC

Pod koniec dzisiejszych notowań rynki złotego i eurodolara zachowywały się dość spokojnie i charakteryzowała je niewielka zmienność. Kurs EUR/PLN mieścił się w wąskim przedziale 3,8680-3,8820. Z kolei eurodolar po nieudanej próbie sforsowania bariery 1,37 wycofał się w okolice 1,3650.

Do czasu publikacji komunikatu po posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC), której można spodziewać się o godz. 20.15, w notowaniach tych par walutowych w dalszym ciągu powinna panować stosunkowo niska zmienność. Prezentacja komentarza amerykańskich władz monetarnych prawdopodobnie przyniesie, przynajmniej chwilowe, silniejsze wahania eurodolara.

Dowiedz się także: Jakie trendy panują na rynkach wymiany walut?

Uczestnicy rynku oczekują, iż FOMC zachowa łagodne nastawienie do polityki pieniężnej. Fakt ten został już zdyskontowany w notowaniach EUR/USD. M.in. za sprawą wskazanych oczekiwań kurs tej pary walutowej utrzymywał się w ostatnich dniach na wysokich poziomach. Z pewnością trudno będzie o komentarz, sformułowany w łagodniejszym tonie niż zakładają to inwestorzy. Z tego względu uczestnicy rynku mogą wykorzystać moment jego publikacji do realizacji zysków, w efekcie czego będziemy obserwować korekcyjną zniżkę EUR/USD.

Polecamy serwis: Lokaty

Dzisiaj Główny Urząd Statystyczny nieoczekiwanie przedstawił zaplanowane pierwotnie na piątek odczyty danych o sprzedaży detalicznej i stopie bezrobocia w grudniu. W minionym miesiącu sprzedaż w naszym kraju wzrosła silniej od oczekiwań, o 12 proc. r/r, przy prognozach na poziomie 9,4 proc.). Pozytywny wydźwięk tego wskaźnika zneutralizował jednak silniejszy od prognoz wzrost stopy bezrobocia, który sięgnął 12,3 proc., podczas gdy oczekiwano 12,0 proc. W bieżącym tygodniu kluczową publikacją z Polski będzie zaplanowany na piątek odczyt PKB za 2010 r. Publikacja ta, w odróżnieniu od dzisiejszych danych z naszego kraju, może przynieść zauważalną reakcję notowań złotego.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

S&P Audyt Sp. z o.o.

Podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »