| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Otwarcie tygodnia bez nerwów

Otwarcie tygodnia bez nerwów

Giełdy rozpoczęły nowy tydzień, znajdując się w dość stabilnej sytuacji, co zawdzięczają utrzymywaniu się dobrych nastrojów z poprzednich dni. W nocy eurodolar zdołał złamać opór na poziomie 1,36 i ustanowił nowe maksimum na wysokości 1,3642. Później górę wzięła jednak podaż, spychając parę walutową poniżej poziomu 1,36.

Obecna korekta z okolic 1,3642, rozpoczęta w nocy po ustanowieniu nowego szczytu, nie zagraża utrzymaniu trendu wzrostowego. Ten jest dość silny, co pokazują dzienne wskaźniki, zwłaszcza MACD. Pierwszym ostrzeżeniem byłby dopiero spadek poniżej wartości 1,3538, czyli szczytu z 19 stycznia, a drugim – zejście poniżej poziomu 1,3465, szczytu z 18 stycznia. Na to raczej się nie zanosi. W kontekście środowego komunikatu FED na przestrzeni tygodnia możliwy jest ruch w okolice 1,37-1,38.

Silne wsparcie to poziom 1,5850-1,59, a opór znajduje się w rejonie 1,6000-1,6050. Czwartkowe zejście poniżej 1,59 może być sygnałem pewnego wyhamowania trendu wzrostowego. Jednak brakuje jeszcze mocnych sygnałów, sugerujących odwrócenie trendu na spadkowy. Te padłyby dopiero w sytuacji zejścia poniżej wartości 1,5800-1,5830, na co nie zanosi się na razie. Wydaje się, że najbliższe dni mogą przynieść próbę ustanowienia nowego szczytu powyżej 1,6059 z 18 stycznia br. Stanie się tak, jeżeli opublikowane jutro rano wstępne dane o PKB w IV kwartale nie zaskoczą negatywnie rynku.

Czytaj także

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Rynek szykuje się na  zaplanowane na środę posiedzenie amerykańskiego FED.
Rynek szykuje się na zaplanowane na środę posiedzenie amerykańskiego FED.

INFORLEX Kadry Płace i HR211.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Clever Investment

Księgowość Bliska Tobie

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK