| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Nieznaczne osłabienie dolara

Nieznaczne osłabienie dolara

W poniedziałek wieczorem rentowność długoterminowych obligacji rządu USA obniżyła się. Dolar nie musiał długo czekać, aby odczuć skutki takiego stanu rzeczy. Kurs dolara poszedł w dół. Widoczne to było w notowaniach EUR/USD, GBP/USD, a zwłaszcza USD/JPY.

W przypadku eurodolara notowanie zaowocowały dzisiaj rano wybiciem powyżej 1,32 i testem okolic 1,3250. Rynek jest płytki, więc trudno szukać tutaj pewnych fundamentalnych motywów. Część inwestorów domyka pozycje przed końcem roku, co w przypadku EUR/USD może oznaczać pokrywanie „krótkich”, wziętych pozycji na wyższych poziomach.

Dzisiaj kalendarz urozmaicą dane z USA. Poza tym na rynku dalej panuje okres świąteczny i niewiele może się zdarzyć. Dobrze to obrazuje zachowanie się złotego, który zyskał wyraźniej tylko w relacji do dolara. Spadek w okolice 3,0050 nastąpił za sprawą przesunięcia się rynku EUR/USD.

Dowiedz się także: Jak kształtował się kurs złotego wobec innych walut?

Konsolidacja 3,96-3,98 nadal obowiązuje. Na rynku brakuje impulsów, aby wybić się z marazmu. Bank Gospodarstwa Krajowego, który – jak się spekuluje – jest aktywny od kilku dni, będzie bronić złotego przed większym osłabieniem.

Trend boczny trwa nadal – od dołu wsparciem jest rejon 3,00, od góry – okolice 3,05. Na razie nie widać szans, aby któryś z tych poziomów miał zostać wyraźnie złamany.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Wyjście ponad poziom 1,32 może wyglądać ładnie, ale warto zaczekać do końca dnia. Mocnym oporem jest strefa 1,3250-1,3300 i raczej nie powinna ona zostać naruszona w najbliższych dniach. W przypadku powrotu poniżej 1,32 wsparciem będą okolice 1,3150.

Opór na poziomie 1,55 nadal funkcjonuje, podobnie jak wsparcie w okolicach 1,5350. Ten trend horyzontalny ma szanse utrzymać się do końca roku.

Polecamy artykuły

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dolar stracił nieznacznie na wartości wskutek spadku rentowności długoterminowych obligacji USA.
Dolar stracił nieznacznie na wartości wskutek spadku rentowności długoterminowych obligacji USA.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Samorządowy Serwis Prawny

Serwis Kancelarii Ślązak, Zapiór i Wspólnicy dla jednostek samorządu terytorialnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK