| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Nieznaczne osłabienie dolara

Nieznaczne osłabienie dolara

W poniedziałek wieczorem rentowność długoterminowych obligacji rządu USA obniżyła się. Dolar nie musiał długo czekać, aby odczuć skutki takiego stanu rzeczy. Kurs dolara poszedł w dół. Widoczne to było w notowaniach EUR/USD, GBP/USD, a zwłaszcza USD/JPY.

W przypadku eurodolara notowanie zaowocowały dzisiaj rano wybiciem powyżej 1,32 i testem okolic 1,3250. Rynek jest płytki, więc trudno szukać tutaj pewnych fundamentalnych motywów. Część inwestorów domyka pozycje przed końcem roku, co w przypadku EUR/USD może oznaczać pokrywanie „krótkich”, wziętych pozycji na wyższych poziomach.

Dzisiaj kalendarz urozmaicą dane z USA. Poza tym na rynku dalej panuje okres świąteczny i niewiele może się zdarzyć. Dobrze to obrazuje zachowanie się złotego, który zyskał wyraźniej tylko w relacji do dolara. Spadek w okolice 3,0050 nastąpił za sprawą przesunięcia się rynku EUR/USD.

Dowiedz się także: Jak kształtował się kurs złotego wobec innych walut?

Konsolidacja 3,96-3,98 nadal obowiązuje. Na rynku brakuje impulsów, aby wybić się z marazmu. Bank Gospodarstwa Krajowego, który – jak się spekuluje – jest aktywny od kilku dni, będzie bronić złotego przed większym osłabieniem.

Trend boczny trwa nadal – od dołu wsparciem jest rejon 3,00, od góry – okolice 3,05. Na razie nie widać szans, aby któryś z tych poziomów miał zostać wyraźnie złamany.

Polecamy serwis: Budżet domowy

Wyjście ponad poziom 1,32 może wyglądać ładnie, ale warto zaczekać do końca dnia. Mocnym oporem jest strefa 1,3250-1,3300 i raczej nie powinna ona zostać naruszona w najbliższych dniach. W przypadku powrotu poniżej 1,32 wsparciem będą okolice 1,3150.

Opór na poziomie 1,55 nadal funkcjonuje, podobnie jak wsparcie w okolicach 1,5350. Ten trend horyzontalny ma szanse utrzymać się do końca roku.

reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dolar stracił nieznacznie na wartości wskutek spadku rentowności długoterminowych obligacji USA.
Dolar stracił nieznacznie na wartości wskutek spadku rentowności długoterminowych obligacji USA.

Przewodnik po zmianach przepisów 2017/201849.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Podkarpackie Biuro Analiz Podatkowych

K. Pysz Kancelaria Doradcy Podatkowego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK