| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Na giełdzie cicho i spokojnie

Na giełdzie cicho i spokojnie

Dzisiejszy dzień na rynku walutowym można zaliczyć do tych z kategorii nieciekawych. Konsolidacja eurodolara w rejonach 200-sesyjnej średniej ruchomej utrzymuje się, ograniczając ruch spadkowy.

Potencjał do zniżki powstał po tym, jak para EUR/USD wybiła się dołem z formacji trójkąta. Bardzo możliwe jednak, że co najmniej do Świąt nie zobaczymy silniejszego ruchu. Potencjalny zasięg po wybiciu z trójkąta wyznaczają okolice poniżej poziomu 1,2800.

Dowiedz się także: Jak silna jest gospodarka Niemiec w porównaniu z USA?

Dane, jakie napłynęły wczoraj z głównych gospodarek, nie wywarły większego wpływu na notowania walut. Poznaliśmy m.in. finalne odczyty danych o PKB z Wielkiej Brytanii oraz USA. Obydwie publikacje wypadły nieco słabiej od oczekiwań. Dane z brytyjskiej gospodarki zostały nieznacznie zrewidowane w dół; w ujęciu rok do roku z 2,8 proc. do 2,7 proc., a w ujęciu miesięcznym – z 0,8 proc. do 0,7 proc.. Finalny odczyt danych annualizowanych z USA przyniósł natomiast małą rewizję w górę – z 2,5 proc. do 2,6 proc.

Polecamy serwis: Kredyty

Na krajowym rynku walutowym panowała również ograniczona zmienność. Kurs EUR/PLN od początku zeszłego tygodnia pozostaje w wąskiej konsolidacji 3,9750 – 4,0000. Notowania USD/PLN natomiast poruszały się dziś w pobliżu 3,0400. Decyzja RPP o pozostawieniu stóp procentowych na niezmienionym poziomie oraz komunikat po posiedzeniu Rady nie zaskoczyły inwestorów.

reklama

Ekspert:

Joanna Pluta

analityk w Departamencie Analiz TMS Brokers

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Dziś poznaliśmy dane na temat PKB w Wielkiej Brytanii i USA.
Dziś poznaliśmy dane na temat PKB w Wielkiej Brytanii i USA.

Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Gosińska

Główna księgowa

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »