| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Minimalna poprawa notowań złotego

Minimalna poprawa notowań złotego

Złoty zdołał dzisiaj minimalnie poprawić swoje notowania. Po południu kurs euro spadł poniżej 3,99 zł, zaś dolara – do 3,0250 zł. Duża wartość franka szwajcarskiego utrzymywała się na poziomie 3,16 zł.

To po części wynik braku spadku notowań EUR/USD po tym, jak rano agencja Moody’s umieściła rating Portugalii na liście obserwacyjnej z tendencją do jego obniżenia. Ten brak pesymistycznej reakcji można łatwo wytłumaczyć – inwestorzy nie są skłonni do otwierania nowych, krótkich pozycji w euro przed okresem Świąt i końcem roku. Do takiego stanu rzeczy przyczynia się również brak istotnych publikacji w kalendarzu. 

Dowiedz się także: Jak silna jest gospodarka Niemiec w porównaniu z USA?

Ważne informacje z USA pojawią się dopiero jutro i w czwartek. Środowe dane będą dotyczyły PKB za III kwartał i dynamiki sprzedaży domów na rynku wtórnym, w czwartek natomiast do wiadomości podane zostaną informacje na temat cotygodniowego bezrobocia, zamówień na dobra trwałego użytku, dochodów i wydatków Amerykanów, nastrojów konsumenckich oraz sprzedaży nowych domów. Oczekuje się, że będą one dobre, co teoretycznie powinno umocnić dolara. Na razie jednak

EUR/USD pozostaje w przedziale 1,31 (wsparcie) i 1,32 (opór). O godz. 14.46 kurs oscylował wokół poziomu 1,3170.

Polecamy serwis: Inwestycje

Wskaźniki 4-godzinowe sugerują, iż obserwowana konsolidacja może w kolejnych godzinach przerodzić się w próbę odbicia w górę. Linia trendu spadkowego, przebiegająca po szczytach z 14 i 17 grudnia, znajduje się obecnie w okolicach 1,3240–50. Teoretycznie więc scenariusz fałszywego naruszenia 1,32 i zwyżki w w/w okolice nie jest zupełnie wykluczony. Z drugiej strony nie ma zbyt wielu powodów do większej zwyżki EUR i scenariusz spadku do 1,30 w najbliższych dniach jest dość prawdopodobny.

reklama

Polecamy artykuły

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Najbliższe dni pokażą, czy nastąpi umocnienie euro.
Najbliższe dni pokażą, czy nastąpi umocnienie euro.

Rachunkowość Budżetowa764.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Konrad Kaszubiak

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK