| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Komunikat SNB kluczowy dla notowań franka

Komunikat SNB kluczowy dla notowań franka

Wczoraj złoty zachowywał się ambiwalentnie wobec głównych walut. W parze z euro testował istotne wsparcie – 3,98. Kilka razy kurs EUR/PLN minimalnie pokonał tą granicę, ale nie udało mu się na dobre złamać oporu na tym poziomie.

200-sesyjna średnia, która stanowi to ograniczenie w ostatnich miesiącach, była wielokrotnie naruszana, jednak dopiero po dłuższym teście dochodziło do jej trwałego przebicia. Choć tym razem okres testowania może być nieco krótszy niż w poprzednich przypadkach, to jednak w najbliższym okresie wskazana bariera powinna w dalszym ciągu hamować umocnienie złotego względem euro. Jej ewentualne, późniejsze pokonanie może dać sygnał do dość dużego spadku kursu EUR/PLN.

Od końca listopada na wykresie tej pary walutowej rysuje się formacja trójkąta prostokątnego. Jego dolną linię stanowi właśnie poziom 3,98. Formacja ta z kolei sugeruje, iż wybicie powinno nastąpić już w najbliższym czasie. Nie wskazuje jednoznacznie, w jakim kierunku miałoby ono nastąpić, jednak obecnie zdecydowanie bardziej prawdopodobne jest wyjście dołem.

W przypadku notowań USD/PLN, wczoraj dominowały wzrosty. Wartość dolara względem złotego dotarła w okolice 3,02. Za zwyżką tą stała kontynuacja dynamicznego spadku kursu EUR/USD. Wyjście przez parę USD/PLN ponad psychologiczną barierę 3,00 tworzy potencjał do zwyżki w kierunku 3,06.

Dowiedz się także: Jakie są perspektywy rozwoju gospodarczego w Polsce?

W przypadku kursu CHF/PLN na fali dalszego umocnienia franka szwajcarskiego względem euro obserwowaliśmy wczoraj próbę zwyżki w okolice maksimów z końca listopada. Zakończyła się ona niepowodzeniem, co zaowocowało odreagowaniem. Dzisiejsza sesja będzie bardzo istotna dla notowań tej pary walutowej. Szwajcarski bank centralny (SNB) o godz. 9.30 opublikuje komunikat po swoim cokwartalnym spotkaniu. Stopy procentowe prawdopodobnie pozostawi bez zmian, jednak może zdecydować się na interwencję słowną, zapobiegającą nadmiernemu umocnieniu franka. Kurs EUR/CHF ustanowił wczoraj nowe, historyczne minimum. W mijającym roku tego typu interwencje były w stanie przynieść chwilowy efekt, dlatego możliwe, że również tym razem po komunikacie SNB frank nieco się osłabi.

Dzisiaj o godz. 14.00 napłyną kolejne już w tym tygodniu dane z Polski, tym razem na temat wynagrodzeń i zatrudnienia w listopadzie. Oczekuje się, że dane będą zapowiedzią dalszej poprawy sytuacji na rynku pracy w naszym kraju. Tradycyjnie jednak nie powinny one wpłynąć na notowania polskiej waluty. Ponadto poznamy dzisiaj również raport z ostatniego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej.

Kurs EUR/USD kontynuował wczoraj dynamiczny spadek. Dotarł w okolice 1,3200. Dzisiaj skonsolidował się ponad tą wartością. Najbliższe, istotne wsparcie, które może hamować osłabienie euro względem dolara, to pasmo 1,3170–1,3180. Kolejne, istotne ograniczenie usytuowane jest dopiero pod 1,3000.

Polecamy serwis: Lokaty

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mariański Group

Profesjonalizm & Pasja

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK