| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Stabilizacja złotego na giełdzie

Stabilizacja złotego na giełdzie

Dziś obserwowaliśmy stabilizację złotego. Nastąpiła konsolidacja kursu USD/PLN powyżej wsparcia 2,9600, dolar zyskał wartość zbliżoną do 2,9800 zł.

Natomiast próba złamania wsparcia przez parę EUR/PLN, wytyczonego przez 200-sesyjną średnią ruchomą, spełzła na niczym. Stawka zbliżona do 3,9800 zł za euro może hamować przez pewien czas silniejszy spadek kursu EUR/PLN.

Dowiedz się także: Jakie były notowania złotego w listopadzie?

Dzisiejsza sesja na zagranicznym rynku walutowym przebiegała w nieco spokojniejszych nastrojach niż wczoraj. Eurodolar podlegał wahaniom, poruszając się w przedziale 1,3300 – 1,3350. Rano nastąpił spadek kursu w okolice niższego z poziomów. Była to kontynuacja ruchu spadkowego, rozpoczętego jeszcze dzień wcześniej, po południu. Zniżka nasiliła się po tym, jak na rynek napłynęła informacja, że agencja ratingowa Moody’s umieściła Hiszpanię na liście obserwacyjnej. W dalszej części sesji eurodolar odbił od poziomu 1,3300. Pod koniec notowań znajdował się już w okolicach 1,3350.

Polecamy serwis: Inwestycje

W ciągu dnia poznaliśmy szereg danych makro z USA. Najważniejszą publikacją był odczyt produkcji przemysłowej za listopad. Wzrosła ona o 0,4 proc. m/m, co było wynikiem zbliżonym do prognoz na poziomie 0,3 proc. m/m. Oprócz tego napłynęły dane o inflacji, która wypadła nieco słabiej niż oczekiwano. Spodziewano się wyniku na poziomie 0,2 proc. m/m, podczas gdy inflacja wyniosła w listopadzie 0,1 proc. Dużo lepiej niż przypuszczano wypadł natomiast odczyt indeksu NY Fed Manufacturing. Wyniósł on w grudniu 10,57 pkt., w porównaniu z oczekiwaniami na poziomie 5,00 pkt. i poprzednim odczytem na poziomie -11,14 pkt. Powyższy indeks mierzy aktywność gospodarczą w sektorze wytwórczym na terenie stanu Nowy Jork.

reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Pałucki Trusiński Hermelin

Kompleksowa obsługa przedsiębiorstw.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »