REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Niestabilne notowania eurodolara

Joanna Pluta
analityk w Departamencie Analiz TMS Brokers

REKLAMA

REKLAMA

Wtorkową sesję na zagranicznym rynku charakteryzowała duża zmienność. Najpierw nastąpiła zwyżka eurodolara. Para walutowa zbliżyła się do granicy 1,3500. W tym samym czasie inwestorzy zastanawiali się nad tym, jaki przebieg będzie miało posiedzenie Komitetu Otwartego Rynku. To od niego m.in. zależą losy polityki pieniężnej USA.

Inwestorzy nie przewidują zmiany stóp procentowych, natomiast oczekują potwierdzenia ze strony władz monetarnych gotowości udzielenia wsparcia gospodarce. Wystarczy kontynuować program łagodzenia ilościowego. Po ostatnich, słabych danych z rynku pracy w USA, pojawiały się nawet pogłoski o ewentualnym rozszerzeniu programu. Nie zostały one jednak w żaden sposób potwierdzone. Zwyżkę mógł również wspiera wczorajszy komunikat, opublikowany przez agencję ratingową Moody’s, iż planowane przedłużenie ulg podatkowych może zagrozić perspektywie oceny kredytowej USA.

REKLAMA

Dowiedz się także: Jakie były notowania złotego w listopadzie?

EUR/USD:

Po zwyżce w okolice 1,3500, kurs EUR/USD silnie odreagował. Pod koniec sesji europejskiej kształtował się już na poziomie 1,3370. Do spadków przyczyniła się m. in. informacja, iż agencja Standard&Poor’s obniżyła perspektywę ratingu Belgii ze stabilnej do negatywnej. Agencja argumentowała swoją decyzję trudną sytuacją polityczną w tym kraju. Nastała ona po wyborach parlamentarnych w czerwcu bieżącego roku, w związku z opóźnieniami w formowaniu rządu. Odreagowanie mogły wesprzeć również lepsze od prognoz dane o sprzedaży detalicznej z USA. Wzrosła ona w listopadzie o 0,8 proc. m/m, podczas kiedy oczekiwano wzrostu na poziomie 0,6 proc. m/m.

Polecamy serwis: Kredyty

Dalszy ciąg materiału pod wideo

EUR/PLN i USD/PLN:

Na rynku złotego zmienność była dziś ograniczona. Po zniżce do istotnych wsparć na poziomach 3,9800 EUR/PLN i 2,9600 USD/PLN, oba kursy odbiły lekko do góry. Bez wpływu na rynek pozostały dzisiejsze, niższe od oczekiwań, dane o inflacji konsumentów z Polski. Wyniosła ona w listopadzie 2,7 proc. r/r, podczas gdy prognozowano, iż wskaźnik CPI pozostanie na tym samym poziomie, co w październiku, czyli wynosiłby 2,8 proc. r/r.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: INFOR

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    QR Code

    © Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A.

    Moja firma
    Zapisz się na newsletter
    Zobacz przykładowy newsletter
    Zapisz się
    Wpisz poprawny e-mail
    Troska i zrozumienie w kontakcie z pacjentami – klucz do profesjonalnej opieki zdrowotnej
    Koszty zatrudnienia to główne wyzwanie dla firm w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    W pierwszym półroczu 2024 roku wiele firm planuje rozbudowanie swoich zespołów – potwierdzają to niezależne badania ManpowerGroup czy Konfederacji Lewiatan. Jednocześnie pracodawcy mówią wprost - rosnące koszty zatrudnienia to główne wyzwanie w 2024 roku. Jak więc pozyskać specjalistów i jednocześnie zadbać o cash flow?

    Nauka języka obcego poprawi zdolność koncentracji. Ale nie tylko!

    Ostatnia dekada przyniosła obniżenie średniego czasu skupienia u człowieka aż o 28 sekund. Zdolność do koncentracji spada i to wina głównie social mediów. Czy da się to odwrócić? 

    Nowe przepisy: Po świętach rząd zajmie się cenami energii. Będzie bon energetyczny

    Minister klimatu i środowiska Paulina Hennig-Kloska zapowiedziała, że po świętach pakiet ustaw dotyczących cen energii trafi pod obrady rządu. Dodała też, że proces legislacyjny musi zakończyć się w pierwszej połowie maja.

    REKLAMA

    Wielkanoc 2024. Polacy szykują się na święta przed telewizorem?

    Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc? Z badania online przeprowadzonego przez firmę Komputronik wynika, że leniwa. Polacy są zmęczeni i marzą o odpoczynku. 

    Biznes kontra uczelnie – rodzaj współpracy, korzyści

    Czy doktorat dla osób ze świata biznesu to synonim synergii? Wielu przedsiębiorców może zadawać sobie to pytanie podczas rozważań nad podjęciem studiów III stopnia. Na ile świat biznesu przenika się ze światem naukowym i gdzie należy szukać wzajemnych korzyści?

    Jak cyberprzestępcy wykorzystują sztuczną inteligencję?

    Hakerzy polubili sztuczną inteligencję. Od uruchomienia ChataGPT liczba złośliwych wiadomości pishingowych wzrosła o 1265%! Warto wiedzieć, jak cyberprzestępcy wykorzystują rozwiązania oparte na AI w praktyce.

    By utrzymać klientów tradycyjne sklepy muszą stosować jeszcze nowocześniejsze techniki marketingowe niż e-commerce

    Konsumenci wciąż wolą kupować w sklepach stacjonarnych produkty spożywcze, kosmetyki czy chemię gospodarczą, bo chcą je mieć od razu, bez czekania na kuriera. Jednocześnie jednak oczekują, że tradycyjne markety zapewnią im taki sam komfort kupowania jak sklepy internetowe.

    REKLAMA

    Transakcje bezgotówkowe w Polsce rozwijają się bardzo szybko. Gotówka jest wykorzystywana tylko do 35 proc. transakcji

    W Polsce około 2/3 transakcji jest dokonywanych płatnościami cyfrowymi. Pod tym względem nasz kraj jest w światowej czołówce - gotówka jest wykorzystywana tylko do ok. 35 proc. transakcji.

    Czekoladowa inflacja (chocoflation) przed Wielkanocą? Trzeci rok z rzędu produkcja kakao jest mniejsza niż popyt

    Ceny kakao gwałtownie rosną, ponieważ 2024 r. to trzeci z rzędu rok, gdy podaż nie jest w stanie zaspokoić popytu. Z analiz Allianz Trade wynika, że cenę za to będą płacić konsumenci.

    REKLAMA