| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Jakie nastroje po weekendzie?

Jakie nastroje po weekendzie?

Weekendowe spotkania na „szczytach”, czyli posiedzenia ministrów finansów i szefów banków centralnych państw grupy G-7, a także coroczna konferencja Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego, nie przyniosły wielu konkretów. To nieco rozczarowało inwestorów, którzy zareagowali w nocy ponowną wyprzedażą amerykańskiej waluty.

EUR/USD: Nieoczekiwana nocna zwyżka powyżej 1,40 nie doprowadziła jednak do pobicia szczytu na 1,4028 z czwartku, a rynek zaczął później dość szybko osuwać się pod własnym ciężarem. Na dziennym wykresie rysuje się dość ciekawa sytuacja, jeżeli podaż zepchnie notowania poniżej 1,3860-70, gdzie przebiega linia trendu wzrostowego od września b.r., to wzrosną szanse na realizację formacji podwójnego szczytu. Wtedy kluczowe będzie złamanie piątkowych minimów w rejonie 1,3830-35 i dalej 1,38. Nie trzeba dodawać, iż taki scenariusz byłby sygnałem do głębszej korekty. Scenariusz ten znalazłby poparcie we wskaźnikach technicznych. Ujęcie 4-godzinowe też pokazuje negatywne dywergencje i przemawia za zniżkami.

GBP/USD: Wsparcie można wyznaczyć na 1,59, a opór w rejonie 1,5965 i dalej 1,60. Wprawdzie przebieg piątkowych notowań był korzystny dla funta, to jednak czwartkowe zachowania odcisnęły się negatywnie na wykresie, co będzie miało wpływ na zachowanie się rynku w najbliższych dniach. Kluczowe będzie złamanie 1,5800-1,5850, co doprowadzi do akceleracji spadków poniżej 1,57. Ujęcie 4-godzinowe na razie wysyła neutralne sygnały…

reklama

Polecamy artykuły

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Personel i Zarządzanie 4/201742.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

ABC-ksiegowe

ABC-ksiegowe.pl - najnowsze informacje dotyczące obszaru księgowości, rachunkowości i prawa oraz praktyczne wskazówki, ułatwiające samodzielne prowadzenie księgowości.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »