| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Czy stabilne notowania złotego się utrzymają

Czy stabilne notowania złotego się utrzymają

Początek tygodnia nie przynosi większych zmian na rynku złotego. Nasza waluta nieznacznie odreagowuje umocnienie z piątkowego wieczora, będące wynikiem dobrego zachowania się giełdy nowojorskiej.

Dzisiaj na rynek nie napłynie wiele informacji. W regionie ważna będzie decyzja banku centralnego Węgier, którą poznamy o godz. 14:00. Nie oczekuje się jednak, aby NBH zmienił stopy procentowe (główna wynosi 5,25 proc.). Poza tym na godz. 15:00 zaplanowane zostało wystąpienie szefa ECB w Parlamencie Europejskim. Niewątpliwie Jean-Claude Trichet odniesie się do perspektyw gospodarczych dla Eurolandu i sytuacji wokół krajów PIIGS (Grecja, Irlandia, Portugalia). Ewentualny pozytywny ton wypowiedzi szefa ECB może przyczynić się do kontynuacji ruchu na EUR/USD, który o godz. 10:11 rano był kwotowany w rejonie 1,3453.

EUR/PLN: W piątek po południu rynek wyraźnie powrócił do wnętrza wcześniejszej konsolidacji 3,92-3,96, co oznacza, że jej górne ograniczenie znów jest kluczowym oporem. Wskaźniki w ujęciu 4-godzinowym nie wykluczają kontynuacji ruchu spadkowego, którego celem byłoby przełamanie rannego minimum na 3,9435.

Zobacz także: Kalkulator wymiany walut

USD/PLN: Piątkowa sesja pokazała wyraźnie, że trend spadkowy jest dość silny, a jakiekolwiek próby jego odwrócenia będą krótkotrwałe. Obecnie silny opór to rejon 2,95-2,96, a wsparcie to 2,93 powyżej którego powróciliśmy dzisiaj rano. Dalsza zwyżka EUR/USD powinna sprowadzić notowania poniżej minimów na 2,92 z piątkowego popołudnia.

EUR/USD: Najbliższym wsparciem są teraz okolice 1,3440, które wyznacza pokonany w piątek szczyt z 22 września. Trend wzrostowy pozostaje dość silny, co potwierdzają dzienne wskaźniki. Ujęcie 4-godzinowe jest obecnie neutralne. Większe prawdopodobieństwo tkwi w pokonaniu piątkowego szczytu w okolicach 1,3495, a jednym z celów na najbliższe dni mogą okazać się okolice 1,3620 wyznaczane przez 138,2 proc. zniesienie spadków z sierpnia b.r.

GBP/USD: Piątkowe wybicie w górę było dość imponujące i notowania szybko dotarły do strefy oporu w okolicach 1,5830. Nie powinna ona jednak stanowić ograniczenia na dość długo – trend wzrostowy jest dość silny i jego kontynuacja w okolice 1,60 w ciągu najbliższych dni, jest dość prawdopodobna. Silne wsparcie to rejon 1,5740.

Polecamy: Waluty on-line

reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Cafe Finance

Ogólnopolskie biuro rachunkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK