| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Czy stabilne notowania złotego się utrzymają

Czy stabilne notowania złotego się utrzymają

Początek tygodnia nie przynosi większych zmian na rynku złotego. Nasza waluta nieznacznie odreagowuje umocnienie z piątkowego wieczora, będące wynikiem dobrego zachowania się giełdy nowojorskiej.

Dzisiaj na rynek nie napłynie wiele informacji. W regionie ważna będzie decyzja banku centralnego Węgier, którą poznamy o godz. 14:00. Nie oczekuje się jednak, aby NBH zmienił stopy procentowe (główna wynosi 5,25 proc.). Poza tym na godz. 15:00 zaplanowane zostało wystąpienie szefa ECB w Parlamencie Europejskim. Niewątpliwie Jean-Claude Trichet odniesie się do perspektyw gospodarczych dla Eurolandu i sytuacji wokół krajów PIIGS (Grecja, Irlandia, Portugalia). Ewentualny pozytywny ton wypowiedzi szefa ECB może przyczynić się do kontynuacji ruchu na EUR/USD, który o godz. 10:11 rano był kwotowany w rejonie 1,3453.

EUR/PLN: W piątek po południu rynek wyraźnie powrócił do wnętrza wcześniejszej konsolidacji 3,92-3,96, co oznacza, że jej górne ograniczenie znów jest kluczowym oporem. Wskaźniki w ujęciu 4-godzinowym nie wykluczają kontynuacji ruchu spadkowego, którego celem byłoby przełamanie rannego minimum na 3,9435.

Zobacz także: Kalkulator wymiany walut

USD/PLN: Piątkowa sesja pokazała wyraźnie, że trend spadkowy jest dość silny, a jakiekolwiek próby jego odwrócenia będą krótkotrwałe. Obecnie silny opór to rejon 2,95-2,96, a wsparcie to 2,93 powyżej którego powróciliśmy dzisiaj rano. Dalsza zwyżka EUR/USD powinna sprowadzić notowania poniżej minimów na 2,92 z piątkowego popołudnia.

EUR/USD: Najbliższym wsparciem są teraz okolice 1,3440, które wyznacza pokonany w piątek szczyt z 22 września. Trend wzrostowy pozostaje dość silny, co potwierdzają dzienne wskaźniki. Ujęcie 4-godzinowe jest obecnie neutralne. Większe prawdopodobieństwo tkwi w pokonaniu piątkowego szczytu w okolicach 1,3495, a jednym z celów na najbliższe dni mogą okazać się okolice 1,3620 wyznaczane przez 138,2 proc. zniesienie spadków z sierpnia b.r.

GBP/USD: Piątkowe wybicie w górę było dość imponujące i notowania szybko dotarły do strefy oporu w okolicach 1,5830. Nie powinna ona jednak stanowić ograniczenia na dość długo – trend wzrostowy jest dość silny i jego kontynuacja w okolice 1,60 w ciągu najbliższych dni, jest dość prawdopodobna. Silne wsparcie to rejon 1,5740.

Polecamy: Waluty on-line

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Rachelski i Wspólnicy Kancelaria Prawna

Uwalniamy od problemów

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK