| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Czytaj także

Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Czy warto kupować teraz dolara

Czy warto kupować teraz dolara

Słabość dolara jest coraz wyraźniejsza, do czego przyczyniają się m.in. obawy, iż amerykańska gospodarka jeszcze długo nie będzie w stanie „wygrzebać się w pełni z dołka”. Gdzieś w tle tego ruchu są też ubiegłotygodniowe komentarze Jamesa Bullarda z FED, który przestrzegał przed deflacyjnym scenariuszem japońskim i wzywał do powrotu do działań quantitative easing.

W efekcie dzisiaj rano kurs EUR/USD złamał opór na 1,32, a GBP/USD był wart 1,5950 (do psychologicznej bariery 1,60 jest, zatem coraz bliżej). W kraju złoty nadal zyskiwał do dolara schodząc poniżej poziomu 3,02 zł, ale pozostał stabilny w relacji do euro i franka (odpowiednio 3,9860 zł i 2,9080 zł).

Dzisiaj w kraju kluczowe będą informacje ze sfery rządowej – planowane jest przyjęcie Wieloletniego Planu Finansowego państwa, co przy okazji może wywołać kolejną lawinę komentarzy (raczej krytykujących brak radykalnych reform w sferze wydatków). Niemniej dopóki nastroje na rynkach światowych będą dobre, dopóty nie przełoży się to na wyraźniejsze osłabienie złotego. Z kolei na rynkach światowych kluczowe będą dane o inflacji PPI w strefie euro, oraz dane z USA nt. dochodów i wydatków Amerykanów, oraz wskaźnika PCE Core. Poznamy także dynamikę zamówień w przemyśle i indeks podpisanych umów kupna domów w czerwcu.

Polecamy: Rynek finansowy

EUR/PLN: Dopóki notowania utrzymują się poniżej 3,99 nastawienie powinno być wyraźnie pro-spadkowe. Celem dla tego ruchu mogą być okolice 3,95 i dalej 3,9350. Ułożenie dziennych wskaźników potwierdza koncepcję zniżek, chociaż 4-godzinowe nie wyklucza nieznacznej korekty w górę. Wtedy celem byłby rejon 4,00, co doprowadziłoby do czasowego naruszenia 3,99.

USD/PLN: Pomału zbliżamy się do rejonu 3,00, który wraz ze średnia 200-dniową na poziomie 2,99 może stanowić wyraźną blokadę przed dalszymi zniżkami. Niemniej ujęcie wskaźnikowe nie daje jakichś wyraźnych sygnałów odwrócenia trendu. Opór to teraz rejom 3,0350.

EUR/USD: Złamanie 1,32 sprawia, iż poziom ten staje się teraz mocnym wsparciem. Do ważnych oporów jest nieco daleko (1,34-1,35), co może sugerować wyraźne przyspieszenie ruchu wzrostowego na dzisiejszej sesji. Ujęcie wskaźnikowe potwierdza zwyżkę.

GBP/USD: Dzienne notowania funta weszły w hiperbolę, która powinna doprowadzić w najbliższych godzinach do testowania okolic 1,60. Nie można wykluczyć ich złamania, co będzie sygnałem do testu strefy 1,61-1,62. Dzienne wskaźniki potwierdzają zwyżkę.

Zobacz także: Waluty on-line

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Marek Opiela

Radca prawny

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK