| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Kurs EUR/PLN wciąż się utrzymuje

Kurs EUR/PLN wciąż się utrzymuje

Pesymistyczne informacje, jakie pojawiły się przy publikacji Beżowej Księgi FED nie powinny być większym zaskoczeniem, jeżeli uwzględnimy całą serię słabszych danych makroekonomicznych, jakie napływały z USA w ostatnim czasie. Tym samym reakcja rynku była też nieco schematyczna – krótkie osłabienie, po czym kontynuacja dotychczasowego trendu.

Inwestorzy nadal dokonują pozytywnej selekcji napływających informacji, co oznacza, że te negatywne są po prostu ignorowane. Oczywiście jak zwykle do czasu, ale kiedy ten przełom nastąpi trudno powiedzieć. Walka z obowiązującym trendem zawsze przypomina walkę z wiatrakami i każdy inwestor powinien o tym pamiętać.

Dzisiaj rano (godz. 10:15) za euro płacono 3,99 zł, dolar oscylował wokół 3,0560 zł, a frank był wart 2,9030 zł. Na rynku światowym EUR/USD naruszył barierę 1,3050 rosnąc do 1,3060, co tylko pokazuje siłę dotychczasowego trendu na tej parze.

Dzisiaj uwagę inwestorów skupią dane ze strefy euro nt. indeksów nastrojów Komisji Europejskiej o godz. 11:00, a także dane o cotygodniowym bezrobociu w USA z godz. 14:30. Tradycyjnie też publikowane będą wyniki spółek za II kwartał.

Polecamy serwis: Inwestycje

EUR/PLN: Zbliżamy się do testu wsparcia na 3,98, który to poziom wyznacza dołek z 18 maja b.r. Wskaźniki dzienne pokazują, iż brakuje sygnałów ewentualnego odwrócenia w górę. Nieco inaczej wygląda sytuacja na ujęciu 4-godzinowym, gdzie wskaźniki zdają się budować pewną bazę do zwyżki. To jednak jest wciąż zbyt mało wiarygodny sygnał. Tym samym opory można umiejscowić w rejonie 4,02-4,03 i dalej 4,05, a wsparcia na 3,98 i dalej 3,95 i 3,93. Preferowanym scenariuszem jest kontynuacja ruchu w dół, choć raczej z nieco mniejszą dynamiką, niż na początku tygodnia.

USD/PLN: Wsparcie można umiejscowić na 3,05, a opór na 3,09-3,10. Wciąż bardziej prawdopodobne jest złamanie dolnych poziomów i test okolic 3,0350. Dzienne wskaźniki pokazują wprawdzie dywergencję z kursem, ale brakuje mocniejszych sygnałów odwrócenia. Impulsem do niej byłby wyraźniejszy ruch na EUR/USD.

EUR/USD: Trend wzrostowy jest zachowywany, co potwierdza wyjście ponad 1,3050. Przed nami test rejonu 1,31, który wcale nie musi zatrzymać wzrostów. Dzienne wskaźniki pokazują powolne wyhamowywanie ruchu wzrostowego w średnim terminie, ale brakuje wyraźnych sygnałów do jego odwrócenia.

GBP/USD: Funt kontynuuje zwyżkę, która powinna doprowadzić do testu rejonu 1,58 w najbliższych dniach. Wskaźniki nie generują sygnałów odwrócenia trendu. Wsparcie można umiejscowić na 1,56.

Zobacz także: Waluty on-line

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Wojewódka i Wspólnicy Sp. k. Kancelaria Prawa Pracy

Warszawska kancelaria specjalizująca się wyłącznie w pomocy pracodawcom w zakresie zbiorowego i indywidualnego prawa pracy oraz świadczeń pracowniczych

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK