| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Decyzje FED w centrum zainteresowań

Decyzje FED w centrum zainteresowań

Wczorajsza sesja na Wall Street zakończyła się nieznacznym wzrostem, co tłumaczy się spekulacjami wokół ewentualnych kolejnych działań FED mogących wesprzeć gospodarkę. Zwyżkowały akcje banków, w tym taniejącego wcześniej Goldman Sachs, gdyż inwestorzy „uznali”, iż Rezerwa Federalna aby pobudzić akcję kredytową może zrezygnować z oprocentowania rezerw trzymanych przez banki w FED.

USD/PLN: Powroty w okolice 3,17 służą tylko „lepszemu ubijaniu dna”, co pokazują dzienne wskaźniki budujące platformę do wzrostów dolara w kolejnych dniach. Zwłaszcza, że notowania dość szybko wróciły w okolice 3,20. Co ciekawe grający na dalsze zwyżki mogą oczekiwać wsparcia ze strony spadającego EUR/USD. Kluczowym poziomem do złamania w najbliższym czasie będą okolice 3,22, co powinno otworzyć drogę do 3,25 w kolejnych dniach.

EUR/USD: W nocy nie doszło nawet do testu oporu 1,2930, co pokazało słabość korekcyjnego odbicia. Reakcja rynku w kolejnych godzinach była zatem oczywista. Koncepcja spadku do 1,2722 ma coraz większe podstawy. Najbliższy opór to 1,2870, a wsparcie to rejon 1,2840. Spadki zaczynają być potwierdzane na ujęciu dziennym i 4-godzinowym.

GBP/USD: Silne wahania funta mogą pokazywać próby kontrataku popytu, które jednak nie będą zbyt udane. Wprawdzie rynek zdaje się na siłę bronić wsparcia na 1,52, ale jego test w perspektywie kolejnych godzin i dni jest dość prawdopodobny. Z kolei dzisiejszy szczyt w okolicach 1,5330, raczej nie zostanie już pokonany.

Zobacz także: Waluty on-line

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.
reklama

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Andrzej Wójcik

Doradca techniczny firmy Altax

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »