| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Euro osiągnęło kolejny szczyt

Euro osiągnęło kolejny szczyt

W godzinach nocnych doszło jednak do naruszenia piątkowego szczytu na 1,3007 i ustanowienia kolejnego na 1,3028. Euro wsparły informacje z Europejskiego Banku Centralnego, który zdaje się wycofywać ze swych operacji na rynku obligacji (wykup papierów zagrożonych krajów strefy euro), co może być sygnałem, iż perspektywy dla rynku długu w Eurolandzie zaczynają się poprawiać.

Zresztą w tym względzie kluczowe mogą okazać się wyniki dzisiejszych aukcji obligacji w Irlandii (za 1,5 mld EUR), w Hiszpanii, oraz Grecji (w ostatnim przypadku planowana jest sprzedaż bonów). Do zwyżki euro, która miała miejsce podczas sesji azjatyckiej przyczyniły się też spekulacje, jakie napłynęły z Chin. Na rynku mówi się, iż rząd nie wprowadzi dodatkowych mechanizmów ograniczających kredytowanie zakupów na rynku nieruchomości. To pchnęło wyraźnie do góry tamtejsze giełdowe indeksy, poprawiając jednocześnie sentyment wokół bardziej ryzykownych inwestycji. W efekcie zyskał na tym także i nasz złoty, który rano o godz. 10:00 oscylował wokół 4,12 zł za euro i 3,1750 zł za dolara. Sprawa Węgier nieco przycichła, część inwestorów liczy na to, iż rozmowy pomiędzy węgierskim rządem, a przedstawicielami MFW i UE zostaną szybko wznowione, co jednak samo w sobie może być trudne. W efekcie wystarczy jeden negatywny komentarz ze strony przedstawiciela którejś z agencji ratingowych, aby na rynku forinta było znów nerwowo. I ten fakt będzie ograniczać ewentualną aprecjację złotego.

Poza aukcjami długu w Eurolandzie dzisiaj w kalendarzu mamy też publikacje wyników kolejnych spółek z USA, w tym banku Goldman Sachs o godz. 14:00. Pół godziny później podane zostaną informacje nt. liczby wydanych pozwoleń na budowę domów i rozpoczętych budów w czerwcu.

Zobacz też: Rynek nieruchomości

EUR/PLN: O poranku euro spadło w okolice 4,1050, w efekcie czego spodziewany wczoraj test okolic 4,10 po wcześniejszym wzroście do 4,15 można uznać za zaliczony. Dzienne wskaźniki sugerują, iż kolejne dni upłyną pod znakiem wzrostów euro/złotego, chociaż ujęcie 4-godzinowe zdaje się pokazywać na obecną chwilę nieco inny scenariusz. Akceleratorem do wzrostów będzie naruszenie 4,13.

USD/PLN: Dolar wrócił dzisiaj o poranku w okolice 3,1550 i także w tym wypadku scenariusz powrotny w rejon 3,15 można uznać za zrealizowany. Dzienne wskaźniki powoli budują platformę do zwyżek w kolejnych dniach, pomimo nieco innego scenariusza sugerowanego przez ujęcie 4-godzinowe. Kluczowe będzie zachowanie się EUR/USD.

EUR/USD: Trend wzrostowy zdaje się być kontynuowany, niezależnie od słabości widocznej na wskaźnikach 4-godzinowych. Czy tym samym uda się zaliczyć okolice 1,3070-1,3100? Paradoksalnie może nie być to takie łatwe, ale z drugiej strony na obecną chwilę nie widać ewidentnych sygnałów sprzedaży. Byłby to m.in. spadek poniżej 1,2930 i dalej 1,2870.

GBP/USD: Funt wczoraj pokazał słabość, którą próbuje dzisiaj nadrobić próbą powrotu do 1,5300. Ten opór jest jednak dość silny, a wskaźniki pokazują coraz więcej negatywnych dywergencji. Reasumując, średnioterminowy trend wzrostowy na GBP/USD zdaje się w końcu odwracać, czego potwierdzeniem będzie spadek poniżej 1,52.

Polecamy: Waluty on-line

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Mirosław Siwiński

Radca Prawny nr wpisu WA-9949 Doradca Podatkowy nr wpisu 09923

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK