| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | PRACA W INFOR | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Euro osiągnęło kolejny szczyt

Euro osiągnęło kolejny szczyt

W godzinach nocnych doszło jednak do naruszenia piątkowego szczytu na 1,3007 i ustanowienia kolejnego na 1,3028. Euro wsparły informacje z Europejskiego Banku Centralnego, który zdaje się wycofywać ze swych operacji na rynku obligacji (wykup papierów zagrożonych krajów strefy euro), co może być sygnałem, iż perspektywy dla rynku długu w Eurolandzie zaczynają się poprawiać.

Zresztą w tym względzie kluczowe mogą okazać się wyniki dzisiejszych aukcji obligacji w Irlandii (za 1,5 mld EUR), w Hiszpanii, oraz Grecji (w ostatnim przypadku planowana jest sprzedaż bonów). Do zwyżki euro, która miała miejsce podczas sesji azjatyckiej przyczyniły się też spekulacje, jakie napłynęły z Chin. Na rynku mówi się, iż rząd nie wprowadzi dodatkowych mechanizmów ograniczających kredytowanie zakupów na rynku nieruchomości. To pchnęło wyraźnie do góry tamtejsze giełdowe indeksy, poprawiając jednocześnie sentyment wokół bardziej ryzykownych inwestycji. W efekcie zyskał na tym także i nasz złoty, który rano o godz. 10:00 oscylował wokół 4,12 zł za euro i 3,1750 zł za dolara. Sprawa Węgier nieco przycichła, część inwestorów liczy na to, iż rozmowy pomiędzy węgierskim rządem, a przedstawicielami MFW i UE zostaną szybko wznowione, co jednak samo w sobie może być trudne. W efekcie wystarczy jeden negatywny komentarz ze strony przedstawiciela którejś z agencji ratingowych, aby na rynku forinta było znów nerwowo. I ten fakt będzie ograniczać ewentualną aprecjację złotego.

Poza aukcjami długu w Eurolandzie dzisiaj w kalendarzu mamy też publikacje wyników kolejnych spółek z USA, w tym banku Goldman Sachs o godz. 14:00. Pół godziny później podane zostaną informacje nt. liczby wydanych pozwoleń na budowę domów i rozpoczętych budów w czerwcu.

Zobacz też: Rynek nieruchomości

EUR/PLN: O poranku euro spadło w okolice 4,1050, w efekcie czego spodziewany wczoraj test okolic 4,10 po wcześniejszym wzroście do 4,15 można uznać za zaliczony. Dzienne wskaźniki sugerują, iż kolejne dni upłyną pod znakiem wzrostów euro/złotego, chociaż ujęcie 4-godzinowe zdaje się pokazywać na obecną chwilę nieco inny scenariusz. Akceleratorem do wzrostów będzie naruszenie 4,13.

USD/PLN: Dolar wrócił dzisiaj o poranku w okolice 3,1550 i także w tym wypadku scenariusz powrotny w rejon 3,15 można uznać za zrealizowany. Dzienne wskaźniki powoli budują platformę do zwyżek w kolejnych dniach, pomimo nieco innego scenariusza sugerowanego przez ujęcie 4-godzinowe. Kluczowe będzie zachowanie się EUR/USD.

EUR/USD: Trend wzrostowy zdaje się być kontynuowany, niezależnie od słabości widocznej na wskaźnikach 4-godzinowych. Czy tym samym uda się zaliczyć okolice 1,3070-1,3100? Paradoksalnie może nie być to takie łatwe, ale z drugiej strony na obecną chwilę nie widać ewidentnych sygnałów sprzedaży. Byłby to m.in. spadek poniżej 1,2930 i dalej 1,2870.

GBP/USD: Funt wczoraj pokazał słabość, którą próbuje dzisiaj nadrobić próbą powrotu do 1,5300. Ten opór jest jednak dość silny, a wskaźniki pokazują coraz więcej negatywnych dywergencji. Reasumując, średnioterminowy trend wzrostowy na GBP/USD zdaje się w końcu odwracać, czego potwierdzeniem będzie spadek poniżej 1,52.

Polecamy: Waluty on-line

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.
reklama

Eksperci:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska SA

Dom Maklerski

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Leszczyńska

Aplikant radcowski

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »