| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Nastroje inwestorów pogarszają się

Nastroje inwestorów pogarszają się

Nie pomogły dobre wyniki dotyczące dynamiki eksportu w Chinach – poniedziałek rozpoczyna się od słabszego sentymentu na światowych rynkach. Wracają stare obawy, a to związane z europejskimi testami wytrzymałościowymi dla banków komercyjnych (Der Spiegel donosi, iż mają one uwzględniać także scenariusz przeceny niemieckiego długu).

EUR/USD: Wskazywany wcześniej cel na 1,2550 za chwilę zostanie zrealizowany. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt spadku poniżej 1,2611, co już się stało. To silny sygnał, iż kilkutygodniowa zwyżka EUR/USD mogła już się zakończyć. Wskaźnikowe ujęcie dzienne tradycyjnie jest opóźnione, z kolei układ 4-godzinowy nie wyklucza pogłębienia ruchu w dół. Może się zatem okazać, że ewentualne odbicie od 1,2550-60 (chyba, że zaczęło być realizowane po godz. 10:00) będzie bardzo krótkie (max. do 1,2611), po czym rynek ruszy w kierunku 1,2460-70 (do jutra).

GBP/USD: Trend na funcie zaczął się wyraźnie odwracać, potwierdzając wcześniejsze sugestie. Złamanie 1,5070 i 1,5000 jest tego mocnym dowodem. Przed nami ważny test 1,4880-1,4900, który jeżeli zostanie złamany (najpóźniej jutro), to będzie sygnałem do mocniejszego ruchu. Ujęcie dzienne generuje sygnały sprzedaży na wskaźnikach, a 4-godzinowe potwierdza trend spadkowy. Silny opór to wspomniane 1,5000, ale też można wskazać rejon 1,5040-50 (mniejsza waga).

Zobacz także: Waluty on-line

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.
reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

INFOR

Zdjęcia


Rachunkowość Budżetowa764.15 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Łodygowska

Prawnik, autorka bloga prawniczego dla kobiet w ciąży i młodych Mam www.matkaprawnik.pl. Specjalizuje się w prawie pracy, opiece okołoporodowej i ubezpieczeniach społecznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK