| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE MOBILNE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Złoty nieznacznie osłabił się

Złoty nieznacznie osłabił się

Po kilku dnach umacniania polskiej waluty przyszedł czas na korektę. W czwartek rano notowania euro wzrosły do niemal 3,85 zł.

EUR/PLN: Ruch korekcyjny został wyprowadzony z mało znaczącego wsparcia w okolicach 3,82, stąd też powinien być krótkotrwały. Przełomu można spodziewać się już w najbliższych godzinach. Opór na 3,8550 nie powinien zostać naruszony. Perspektywa spadku do 3,78-3,80 w kolejnych dniach wciąż pozostaje aktualna.

USD/PLN: Przebicie poziomu 2,88 jest jednak znaczące, co każe nieco zmienić wcześniejsze zapatrywania. Zakładając, iż EUR/USD spadnie jeszcze w tym tygodniu na nowe minima, trudno będzie liczyć na to, iż notowania powrócą wyraźnie poniżej 2,88. Z drugiej strony nie wydaje się też, abyśmy mieli zobaczyć okolice 2,92 i powyżej.

EUR/USD: To może być dość ważna sesja dla EUR/USD, gdyż test 1,3265 jest dość prawdopodobny. I nie można wykluczyć sytuacji w której będzie on negatywny. Wtedy dość szybko możemy spaść w okolice 1,32. Jeżeli i ten poziom zostanie naruszony, to przyszły tydzień ma szanse przynieść test 1,3075, który to poziom wynika z 76.4 proc. zniesienia Fibo, całej fali wzrostowej z 2009 r.

GBP/USD: W ciągu ostatnich dwóch dni zejścia poniżej 1,52 spotykały się z kontrą popytu. Strona podażowa nie daje jednak za wygraną i trzecie podejście może być udane. Tym samym spadek poniżej 1,5130-1,5150 może być jednocześnie sugestią zejścia poniżej 1,51, co w kolejnych dniach otworzy drogę do 1,50.

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.
reklama

Polecamy artykuły

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Fundusze unijne

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Góralski&Goss Legal

Góralski&Goss Legal to butikowa kancelaria prawna, specjalizująca się w doradztwie transakcyjnym i procesowym na rzecz dużych podmiotów gospodarczych, w szczególności firm z sektora ubezpieczeniowego.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »