| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJA MOBILNA | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Zamachy w Rosji nie wpłynęły na notowania złotego

Zamachy w Rosji nie wpłynęły na notowania złotego

Dramatyczne wydarzenia, jakie miały dzisiaj miejsce w moskiewskim metrze nie przełożyły się na notowania naszej waluty.

Złoty pozostaje stabilny w relacji do euro (3,8850 zł) i wyraźnie zyskał względem dolara (2,88 zł) za sprawą zwyżki EUR/USD powyżej 1,3430. I tak to raczej temat „ gwałtownego pokrywania” krótkich pozycji w euro, jest dzisiaj jednym z ważniejszych dla inwestorów. Bo inaczej trudno jest wytłumaczyć gwałtowny ruch w górę na EUR/USD dzisiejszej nocy. Ustalenia unijnego szczytu pomogły nieco ograniczyć obawy wokół zadłużenia Grecji, ale problemów nie rozwiązały. Dodatkowo trzeba się liczyć z tym, że Grecy będą chcieli w najbliższym czasie wypuścić na rynek spore emisje obligacji, aby sfinansować większy deficyt. W piątek wieczorem „Financial Times” doniósł, iż może to być kwota 5 mld EUR, chociaż nie zostało to oficjalnie potwierdzone przez źródła rządowe.

Nie wydaje się, aby odreagowanie euro na rynkach światowych miało być trwałe. Notowania EUR/USD mogą mieć problemy z dłuższym utrzymaniem się powyżej poziomu 1,35, zwłaszcza, że w dłuższym okresie trzeba się nadal liczyć z tym, że Europejski Bank Centralny nie będzie się spieszył z podwyżką stóp procentowych. Wydarzeniem dzisiejszego dnia będą publikacje danych z Eurolandu nt. nastrojów w gospodarce (godz. 11:00) i USA, dotyczące wydatków i dochodów konsumenckich (godz. 14:30). Kluczowe dane tego tygodnia, jeszcze przed nami. Zwracam uwagę zwłaszcza na piątek, gdyż wtedy płynność na rynku może być dość niska, a zostaną opublikowane ważne dane z rynku pracy w USA.

Kursy walut on-line

USD/PLN: Spadek poniżej 2,90 był sygnałem, że zobaczymy poziom 2,88, który jest dość istotny. Wszystko rozegrało się jednak w ciągu kilku godzin, a więc jednak zbyt szybko. Jeżeli poziom 2,88 zostanie wyraźne sforsowany, to czeka nas ruch do 2,86 i dalej do 2,84. Biorąc jednak pod uwagę, iż zwyżka na EUR/USD może być krótkotrwała, nie należy wykluczyć, iż trwałe sforsowanie 2,88 nie będzie łatwe. Najbliższy opór to 2,90.

EUR/USD: Sforsowanie oporu na 1,3430 otworzyło drogę w okolice 1,35, co stało się dość szybko. Ruch oparty o „short covering” z założenia nie trwa jednak długo. Tym samym nie wydaje się, aby udało się pokonać opór na 1,3530, a notowania raczej nie utrzymają się długo powyżej 1,35. Powrót poniżej 1,3430 jest wciąż bardziej prawdopodobny.

GBP/USD: Funt odreagowuje w ślad za euro i słabnącym dolarem. Na dziennym wykresie widać coś na kształt rysującego się podwójnego dna z podstawą na 1,48. Wydaje się jednak, że dopiero sforsowanie okolic 1,51 potwierdziłoby, iż są szanse na ruch powyżej 1,53 (czyli do linii szyi ewentualnej w/w formacji). Wciąż jednak powrót poniżej 1,4930 wydaje się być bardziej prawdopodobny.

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.
reklama

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych 2017 Komentarz54.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

mKsiegowa.pl program księgowy

mKsiegowa.pl to program księgowy online dla spółek, stowarzyszeń i fundacji. Magazyn online. Efaktura.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »