| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kursy Walut > Komentarze rynkowe > Korekcyjny spadek złotego

Korekcyjny spadek złotego

Wtorek przynosi nieznaczne osłabienie naszej waluty. O godz. 10:00 notowania euro zbliżają się w okolice 3,88 zł, a dolar znalazł się powyżej 2,85. Do 2,65 zł wzrósł szwajcarski frank. Słabość złotego nie wynika bezpośrednio z czynników fundamentalnych – nie pojawiły się żadne negatywne informacje, a raczej jest zwykłym odreagowaniem po okresie dość wyraźnego umocnienia w ubiegłym tygodniu.

Pewnym sygnałem do osłabienia złotego mógł być też powrót do mocniejszego dolara i nieznaczne wyhamowanie zwyżek na giełdach. Technicy zwrócą też uwagę na bliskość poziomu 3,85 na EUR/PLN, który wyznacza długoterminowa linia trendu spadkowego wyrysowana ze szczytu w lutym 2009 r.

Na rynkach międzynarodowych widać wyhamowanie zwyżek na giełdach i powrót do mocniejszego dolara. Trudno jest to jednak wiązać chociażby z ostatnimi wypowiedziami sugerującymi potrzebę ograniczenia spekulacji przeciwko krajom borykającym się z problemami finansowymi – w takim nieco dramatycznym tonie wypowiedział się wczoraj grecki premier, sugerując, iż może to doprowadzić do kolejnego kryzysu. To jednak trochę tak, jakby zakazać handlu na giełdach pod pewnymi warunkami – po prostu nie ma się co oszukiwać – należy eliminować pierwotne przyczyny problemów, niż później niepotrzebnie zajmować nagłówki agencji informacyjnych.

Notowania walut on-line

EUR/PLN: Korekta zdaje się natrafiać na podatny grunt. Analiza techniczna nie wyklucza, iż ruch może być pociągnięty nawet do 3,94-3,95 i rozciągnięty na kilka dni. W krótkim okresie kluczowy opór to 3,90. Wskaźniki są mocno wyprzedane, ale nie dają sygnałów kupna (ujęcie dzienne). Zupełnie inaczej wygląda układ 4-godzinowy. Gwoli informacji – silne wsparcie to rejon 3,85-3,8650.

USD/PLN: Umocnienie dolara na świecie w połączeniu ze słabością złotego, przerodziło się w dość szybki ruch powyżej 2,85. Tym samym strefa 2,84-2,85 staje się na powrót wsparciem. Kolejne dni mogą przynieść kontynuację rozpoczętej korekty wzrostowej. Jej celem mogą być okolice 2,92-2,94. Dzienne wskaźniki są mocno wyprzedane, ale nie dają sygnałów kupna (ujęcie dzienne). Zupełnie inaczej wygląda układ 4-godzinowy. Najbliższy opór to 2,88.

EUR/USD: Wczorajsze zachowanie się rynku w okolicach 1,37 pokazuje słabość strony popytowej na euro i sugeruje kontynuację konsolidacji 1,3440-1,37 (1,38), ale tym razem z testowaniem jej dolnego ograniczenia. Wskaźniki 4-godzinowe pokazują przewagę podaży. Przełamanie 1,3550-1,3570 uruchomi silniejszy ruch w dół. Opór to rejon 1,3630-50.

GBP/USD: Korekta wzrostowa zakończyła się w okolicach 1,52. Rynek powraca do spadków, co będzie sugerować testowanie okolic ostatnich minimów 1,4780-1,4850. Wskaźniki 4-godzinowe pokazują przewagę strony podażowej.

Powyższy materiał nie stanowi rekomendacji w rozumieniu rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczących instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców ( Dz.U. nr 206 z 2005 roku, poz. 1715). Nie jest również tekstem promocyjnym Domu Maklerskiego BOŚ S.A.
reklama

Polecamy artykuły

Ekspert:

Marek Rogalski

Ekspert ds. rynku walut w Domu Maklerskim Banku Ochrony Środowiska SA

Źródło:

Własne

Zdjęcia


Polish your HR English 2 Angielski (nie) tylko dla HR –owca49.90 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kaszubiak Jędrzejko Adwokaci

Kancelaria prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK